Tomáš Berdych vypadl z olympijského turnaje v prvním kole

Český tenista Tomáš Berdych překvapivě vypadl hned v úvodu olympijského turnaje. Přitom měl los hodně příznivý. Světová sedmička nestačila na Belgičana Darcise, kterému patří 75. místo, a prohrála 4:6, 4:6.

Tomáš Berdych v utkání 1. kola olympijského turnaje

Tomáš Berdych v utkání 1. kola olympijského turnaje | Zdroj: Reuters

Tomáši Berdychovi letošní wimbledonská tráva nesvědčí. Po vypadnutí na třetím grandslamu sezony před měsícem prohrál v úvodním vystoupení s Lotyšem Gulbisem a chuť si tak chtěl spravit na olympijských hrách.

00:00 / 00:00

Tomáši Berdychovi letošní tráva nesvědčila

Jenže ani proti Darcisovi se mu nedařilo. Český tenista se trápil. V utkání několikrát uklouzl, což narušovalo jeho psychiku.

„Jsem zastánce toho, že vám tráva buď sedne nebo ne. Já jsem se letos na tento povrch připravoval stejně jako v minulosti, ne-li víc, ale vůbec mi to nesedlo. Určitě je to věc na zamyšlení, co změnit a s tím novým přijít do příštího roku,“ řekl po utkání zklamaný Berdych, kterému v prvním setu soupeř za stavu 4:4 sebral čistou hrou servis a následně vyhrál 6:4.

Ve druhé sadě Berdych prohrával už 2:5. Sice se mu podařilo stáhnout na 4:5, ale druhý break v setu mu Belgičan nedovolil. I tentokrát česká tenisová jednička prohrála 4:6.

Berdych má po vypadnutí z dvouhry v Londýně ještě šanci zabojovat o medaili ve čtyřhře s Radkem Štěpánkem, který zůstal jediným českým zástupcem v mužském singlu.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít