Bank spadl v kombinačním sjezdu MS. Má těžký otřes mozku

Lyžař Ondřej Bank nedokončil na mistrovství světa kombinační sjezd. Český reprezentant v cílovém prostoru ošklivě upadl. Vedle pořezaného obličeje má i těžký otřes mozku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank utrpěl při pádu silný úder do hlavy a sedřel si i obličej | Zdroj: ČTK

Bank jel až do pádu slibnou jízdu. Na posledním mezičasu byl na třetí pozici. Po skoku v jedné z posledních zatáček se mu ale zasekla lyže do sněhu a ihned o ni přišel. Do cíle doletěl v kotrmelcích.

„Bany je při vědomí, ale má namláceno,“ informují oficiální facebookové stránky Ondřeje Banka.

Bezprostředně po pádu Bank nekomunikoval. Do nemocnice ve Vailu byl převezen s podezřením na silný otřes mozku, které se následně potvrdilo. Stav je stabilizovaný.

„Je při vědomí, může komunikovat a hýbe se,“ řekla Českému rozhlasu Bankova fyzioterapeutka Silvia Šúrová.

Ondra je opravdu velký smolař, myslím jenom na něj, lituje Vráblík kamaráda Banka

Číst článek

Po sedmém místu v sobotním sjezdu a při životní formě, která se ho od olympisjkých her v Soči drží, byl Bank jedním z favoritů kombinačního závodu.

Se zdravím ale bojuje rodák ze Zábřehu po celou kariéru. Řešit musel problémy s koleny, zlomené měl holenní a lýtkové kosti, stejně tak i prst na ruce a čelist.

V roce 2011 se navíc léčil z blíže nespecifikované nemoci, při které zhubl 15 kilogramů. Po návratu z léčby si pak vykloubil rameno a opět poranil koleno.

Jan Kaliba, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme