Biatlonistka Vítková tlak před startem MS v Novém Městě na Moravě necítí

Čeští biatlonisté vsadili na obranu a plánují útok. Lehkou defenzivu zvolili proti novinářům, aby nebyli pod tlakem, a těžce se brání nemocem. Útočit by na mistrovství světa v Novém Městě na Moravě chtěli na přední umístění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Veronika Vítková na střelnici v Novém Městě na Moravě | Zdroj: ČTK

Veronika Vítková, která bude dnešní štafetu za Česko rozbíhat, se uvolněně směje. Evidentně ji nějak nezatěžuje to, že startuje na domácím mistrovství světa. Pod tlakem se necítí. „Mně to nepřijde, mně to přijde jako každé jiné mistrovství světa, a protože jsme teď tří týdny nezávodili, tak už je na čase postavit se na start.“

V tom se shodne i s dalšími reprezentanty, ale stejně je ve svém přístupu výjimka. Třeba Gabriela Soukalová už nechtěla řešit rozhovory s novináři. Že už je z otázek úplně vyřízená. Trenér žen Jindřich Šikola to chápe. Šibalsky se zaculil a prohlásil:

Přehrát

00:00 / 00:00

Biatlonistka Vítková si tlak před startem MS nepřipouští

„Novináři, to jsou paraziti, bohužel. Je to složité, protože na to hlavně nejsme zvyklí na takovou pozornost. Doteď nebyly ani takové výsledky, takže jednoduché to není,“ nakonec zvážněl Šikola. I on musel řešit nemoci svěřenkyň, ale choroba zasáhla i Michala Šlesingra.

Biatlonoví fanoušci musí při příjezdu do dějiště MS počítat s časovou rezervou

Číst článek

Zatímco bude pokračovat v léčbě na hotelovém pokoji, na třetím úseku smíšené štafety ho nahradí Jaroslav Soukup. Zapeklitou situaci okomentoval finišman Ondřej Moravec. „Bohužel s tím teď nic neuděláme. Samozřejmě to asi je trochu čára přes rozpočet, ale taková je realita. Myslím, že není ve stavu, kdy by nám asi pomohl. Jarda vypadal v Pokljuce velmi dobře. On sice říká, že se mu nechce, ale to je dobře, protože čím víc se mu nechce, tím to bude lepší,“ věří Ondřej Moravec.

Ve štafetě před ním poběží Veronika Vítková, Gabriela Soukalová a Jaroslav Soukup, start je v 17.30.

Tomáš Kohout, Jakub Marek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme