Biatlonistky zklamala střelba Charvátové. I přes dvě trestná kola dojely čtvrté

Gabriela Koukalová, Eva Puskarčíková i Veronika Vítková jely skvěle, jen Lucie Charvátová chybovala. Po dvou trestných kolech ve druhém úseku a následné stíhačce dojela česká štafeta na čtvrté místě. Strhující souboj dvou hvězd světového biatlonu vyhrála v cíli Němka Laura Dahlmaierová reprezentující Německo nad Francouzskou Marií Dorinovou-Haberotovou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lucie Charvátová vyjela do štafety ve vedoucí skupině, naději na úspěch ale odstřelila vestoje | Foto: (C) Český biatlon, Petr Slavík

Laura Dahlmeierová vybojovala Pokljuce zlatý hattrick, stejně jako Martin Fourcade mezi muži. V posledním kole utrhla Marii Dorinovou-Habertovou a dovezla německou štafetu jako první do cíle. Třetí dojely Ukrajinky reprezentované na posledním úseku Anasazijí Merkušynovou, dvacet vteřin za ní dojela lehce zklamaná Gabriela Koukalová na čtvrtém místě.

Česká štafeta v závěru stáhla manko a v Pokljuce dojela pátá. Krčmář znovu pálil bezchybně

Číst článek

V úvodu štafety to vypadalo na ještě lepší umístění. Eva Puskarčíková potvrdila, jak skvělou formu si na slovinskou náhorní plošinu přivezla. Rychle běžela a napravila i dvě dobíjení z položky vestoje. V závěru vedla celé startovní pole a předával na prvním místě.

Pak ale vyjela na trať Lucie Charvátová. První střelecké kolo ještě vyšlo, na stavu číslo 1 při střelbě vleže ale přišlo selhání. Na pět terčů nestačilo ani 8 ran, Lucie Charvátová musela na dvě trestná kola a rázem jela dvanáctá. Ztrácela i na trati a Veronice Vítkové nakonec předávala se ztrátou minuty a 41 vteřin.

Zbylé dvě české závodnice rozjely v Pokljuce stíhací jízdu. Načala ji Veronika Vítková. Vleže bezchybná, vestoje musela dvakrát dobíjet při sestřelování posledního terče. Přesto se český tým výrazně posunul v pořadí.

Gabriela Koukalová vyjížděla na trať jako šestá. Po dvou letech se v roli finišující závodnice dotáhla na Bělorusku Jurkevičovou a v dosahu byla i Švýcarka Gasparinová. Na předposlední střelbu už dojížděla jako čtvrtá. Pomohla jí i bezchybná střelba.

Jenže stupně vítězů byly daleko. Na Ukrajinku ztrácela 40 vteřin a Anastazija Merkušynová chybu na střelnici neudělala. Do cíle česká obhájkyně triumfu ve Světovém poháru dojela na čtvrté místě se ztrátou 19 sekund na stupně vítězů.

Světový pohár v biatlonu se nyní přesouvá na Vysočinu. Ve čtvrtek se začne závodit v Novém Městě na Moravě.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme