Hračka pro trenéry biatlonistů. Český tým pracuje i s 'odolným hlásičem časů'

Vydrží chumelení, mrazy i pády. Na mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu to platí nejen o samotných biatlonistech, ale také o speciálních počítačích, které používají některé týmy včetně toho českého.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéftrenér biatlonistů Ondřej Rybář | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Moderní vybavení je třeba dnes již v každém sportu. Trenér biatlonistů Ondřej Rybář bere na střelnici do ruky vysílačku a z počítače, který má na dřevěném podstavci, hlásí kolegům na trať mezičasy. Stříbrného pomocníka v mohutném obalu s sebou berou Češi na každý závod světového šampionátu, nehledě na počasí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští biatlonoví trenéři využívají moderní hračku toughbook

„Je odolný. Ještě se nám nestalo, že by přestal fungovat. Včera nám spadl a přežil,“ říká jeden z trenérů Aleš Ligaun, který intervalové závody obvykle tráví s normálním notebookem kdesi v suchu a teple a odtud hlásí mezičasy. Odolný toughbook, jak se přístroji říká, slouží na střelnici spíš jen jako záloha.

Při přehlednějších stíhačkách, štafetách a závodech s hromadným startem si ale trenéři vystačí právě s toughbookem, a tak může Ligaun posílit český štáb podél trati s náhradními hůlkami. „Letos jsme s holemi měli různé problémy. Takže čím víc lidí dostaneme podél trati, tím lépe,“ svěřil se další z českých trenérů Jiří Holubec.

Česká reprezentace se při pořízení toughbooku inspirovala od soupeřů. „Ostatní týmy je hodně využívají,“ doplnil Ligaun. Z moderní hračky bude některý z českých trenérů hlásit mezičasy také při dnešní mužské štafetě. Ta začne ve 14:45 a český kvartet Krupčík – Moravec – Šlesingr – Krčmář u toho nebude chybět.

David Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme