Hračka pro trenéry biatlonistů. Český tým pracuje i s 'odolným hlásičem časů'

Vydrží chumelení, mrazy i pády. Na mistrovství světa v rakouském Hochfilzenu to platí nejen o samotných biatlonistech, ale také o speciálních počítačích, které používají některé týmy včetně toho českého.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Šéftrenér biatlonistů Ondřej Rybář

Šéftrenér biatlonistů Ondřej Rybář | Foto: (C) Český biatlon Petr Slavík

Moderní vybavení je třeba dnes již v každém sportu. Trenér biatlonistů Ondřej Rybář bere na střelnici do ruky vysílačku a z počítače, který má na dřevěném podstavci, hlásí kolegům na trať mezičasy. Stříbrného pomocníka v mohutném obalu s sebou berou Češi na každý závod světového šampionátu, nehledě na počasí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Čeští biatlonoví trenéři využívají moderní hračku toughbook

„Je odolný. Ještě se nám nestalo, že by přestal fungovat. Včera nám spadl a přežil,“ říká jeden z trenérů Aleš Ligaun, který intervalové závody obvykle tráví s normálním notebookem kdesi v suchu a teple a odtud hlásí mezičasy. Odolný toughbook, jak se přístroji říká, slouží na střelnici spíš jen jako záloha.

Při přehlednějších stíhačkách, štafetách a závodech s hromadným startem si ale trenéři vystačí právě s toughbookem, a tak může Ligaun posílit český štáb podél trati s náhradními hůlkami. „Letos jsme s holemi měli různé problémy. Takže čím víc lidí dostaneme podél trati, tím lépe,“ svěřil se další z českých trenérů Jiří Holubec.

Česká reprezentace se při pořízení toughbooku inspirovala od soupeřů. „Ostatní týmy je hodně využívají,“ doplnil Ligaun. Z moderní hračky bude některý z českých trenérů hlásit mezičasy také při dnešní mužské štafetě. Ta začne ve 14:45 a český kvartet Krupčík – Moravec – Šlesingr – Krčmář u toho nebude chybět.

David Prouza Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme