Krasobruslařka Březinová doufá přes zranění v postup z kvalifikace MS

Na střední škole studuje obor fotografie. Obrázek, který by si ráda odvezla z krasobruslařského mistrovství světa, ve svém fotoaparátu ale nenajde. Objeví se ovšem možná ve výsledkové listině kvalifikace. Pokud v ní skončí do 12. místa, postoupí do hlavního závodu světového šampionátu. Řeč je o brněnské krasobruslařce Elišce Březinové.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

České ženské krasobruslení reprezentuje v Nice Eliška Březinová | Foto: Michal Jurman

Nedávno teprve šestnáctiletá krasobruslařka si přitom mezi ostřílenými soupeřkami počíná poměrně suverénně, bez známky nervozity. Horší už je to v konfrontaci s medailovými kandidátkami přímo na ledě. Březinová přesto myslí vysoko, ačkoliv do Nice přijela při premiéře na mistrovství světa sbírat hlavně cenné zkušenosti.

„Musím hlavně zajet… Poslední tréninky byly dobré, snad se to projeví,“ zdálo by se ze slov Březinové, že co se týká přípravy, je vše ideálně načasováno právě na dnešní kvalifikaci. Zdání klame ale jen do té doby, kdy skromnou bruslařku vystřídá u mikrofonu její trenér Petr Starec.

„Těsně před odletem měla problémy se stehenním svalem. Nevíme přesně, co to bylo, natržené nebo možná jen natažené. Uvidíme,“ krotí optimismus Březinové její trenér, který má společně s kolegou Fajfrem pod křídly i Eliščina slavnějšího bratra Michala.

Přehrát

00:00 / 00:00

Eliška Březinová se před odletem na MS potýkala se zraněním stehenního svalu, přesto věří, že na postup z kvalifikace má

I přes problémy se stehenním svalem si Březinová troufá předvést na světovém šampionátu ještě obtížnější program než na lednovém mistrovství Evropy.

„Místo dvojitého flipa pojedu trojitého lutze, jinak to bude stejné,“ říká Březinová, která se v lednu na evropském šampionátu do hlavního závodu neprobila. O tom, že v konkurenci světové jde nyní o úkol momentálně už zcela nemožný, ale přesvědčená není.

„Určitě je to o zkušenostech, ale když zajedu čistě, mohlo by se to možná povést.“

K tomu, aby se to opravdu povedlo, je ale zapotřebí, aby Březinová v Nice prodala svoji největší zbraň, tedy kvalitní skokanské předpoklady.

„Nikdy nepodala svůj maximální výkon, aby všechny trojité skoky, které má natrénovány, vložila do jedné jízdy a zaskákala je, nebo aby výjezdy byly hodnocené nějakým tím plus bodem,“ spatřuje trenér Starec zatím největší nedostatky Březinové v jejím zpevnění těla.

Právě to se totiž projevuje při dopadech a výjezdech ze skoků. Třeba ale i jeho Březinová v kvalifikaci mile překvapí, a zúročí tak zkušenosti, které nabyla při lednové premiéře na mistrovství Evropy v Sheffieldu.

Tereza Jelínková, Michal Jurman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme