Lidi se mi buď smějí, nebo se bojí, říká Bank den po pádu. Už láká tým na kávu

Lyžař Ondřej Bank zvládl první noc po těžkém pádu ze superkombinačního slalomu bez pomoci prášků proti bolesti a zotavování ve svém apartmá a Beaver Creeku bere s humorem a plánuje návrat za rodinou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Bank měl už 6 hodin po pádu chuť na pivo | Foto: Jan Kaliba | Zdroj: Český rozhlas

„Kotník docela opuchá a obličej vypadá blbě, ale nijak extra mě to nebolí. Lidi se mi buď smějí, nebo brečí, když mě vidí,“ usmívá se potlučený Ondřej Bank.

A v Beaver Creeku má za sebou první noc po hrozivém pádu. „Zatím nejím žádné prášky na bolest, za to jsem rád, protože tyhle věci nemám rád. Spal jsem tak nějak napůl. Nebylo to perfektní, ale prospal jsem se,“ těší lyžaře.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřeje Banka a jeho tým navštívil po první noci zotavování z pádu reportér ČRo Jan Kaliba

Příliš se ale nevyspal ani zbytek týmu. „Dostali jsme nakázáno, že ho máme kontrolovat, takže jsem tu zůstala a spala na gauči. Měla jsem budík na každou hodinu, kdy jsem vstávala a Ondru kontrolovala. Dvakrát se tu byl podívat i Tomáš (bratr a trenér, pozn. red.),“ vypráví fyzioterapeutka Silvia Šúrová.

Rány pomáhá léčit i speciální přístroj. „Vysokofrekvenční laser, který máme zapůjčený. Pomáhá a urychluje hojení. Léčí výron v kotníku, ošetřujeme koleno, možná by se dal i ten obličej, to se ještě poradíme s panem doktorem Beznoskou,“ říká fyzioterapeutka Ondřeje Banka a pražské Dukly.

„Jak komu,“ směje se Ondřej Bank fyzioterapeutčině dodatku, že teď už je dobře. I on se ale zotavuje. „Jsem docela překvapený, že mě nebolí záda nebo za krkem. Dostavuje se fáze, že bych měl spíš ležet, to mě nebaví,“ postěžoval si Ondřej Bank.

Klára Křížová v cíli informovala o Bankovi, nepodařené MS bere jako lekci

Číst článek

I nuda ale může být po úvodním zděšení po pádu dobrou zprávou. „Zrovna tady mi to nevyhovuje, takže už je přemlouvám, že bychom mohli jít na kafíčko. Zatím se jim nechce, ale snad je přemluvím,“ vypráví na masérském lehátku.

Blíží se také jeho návrat do Evropy. „Uvidíme, co nám řeknou doktoři. Podle toho bych se rád co nejdřív dostal domů a za rodinou,“ těší se Ondřej Bank.

Jan Kaliba, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme