Lukáš Bauer a trenér Petrásek odkládají rozhodnutí o dokončení Tour de Ski

Citlivé rozhodnutí se zatím odkládá. Lukáš Bauer dorazil do zlomového bodu seriálu Tour de Ski. Skončil dvacátý šestý v závodě na 15 kilometrů klasicky s hromadným startem ve švýcarském Lenzerheide. Po této čtvrté etapě si s trenérem Miroslavem Petráskem naplánovali určit, jestli český běžec na lyžích z Tour odstoupí, nebo ji dokončí. Ale nakonec se k němu ještě neodhodlali.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Bauer po triumfu na klasické desítce ve finském Kuusamu | Zdroj: ČTK

Olympijská naděje hledá před olympiádou v Soči ztracenou formu. Na stratu byl totiž 87. v pořadí a špatně se mu propracovávalo do přední linie.

„Snažil jsem se využít každé chvíle, ale samozřejmě tam občas došlo k nějaké kolizi, kdy jsme třeba vystoupili dva najednou na stejné místo a srazili jsme se,“ popisuje propracovávání kupředu Lukáš Bauer s tím, že ve sjezdech zaznamenal dvě tři potyčky.

Přehrát

00:00 / 00:00

O tom, že Lukáš Bauer s trenérem Petráskem se ještě nerozhodli o pokračování v TdS, informuje Jan Kaliba

Byly ale i momenty, kdy se mu jelo dobře a propracoval se skokově i o dvacet míst. Situace byla ale proměnlivá, protože získaný postup se českému běžci na lyžích dařilo i v relativně krátké době ztrácet.

„Chvíli se jelo trochu líp, chvíli byla velká krize. Ale tím si musel projít každý,“ vypráví Lukáš Bauer po závodě v Lenzerheide, na který čekal od začátku na Tour de Ski.

Až napočtvrté přišla na řadu delší trať, kde si měl nejzkušenější český závodník ověřit, jak na tom je v porovnání s konkurencí poté, co v polovině prosince zajel i pro sebe nečekaně špatný výsledek v nedalekém Davosu. Na nic objevného ale nepřišel. Prostě jeho výkony nejsou takové, jaké by měl podle svého soudu jezdit standardně.

Reprezentační trenér Miroslav Petrásek už bleskově analyzoval, co o závodníkově formě vypověděly různé ukazatele. Ale při posuzování, jestli se vyplatí z Tour odjet a trénovat, nebo startovat od pátku do neděle v Itálii i v posledních třech etapách, zůstal Petrásek zatím nerozhodný.

„Kdybych měl hodnotit, že to je výborné, tak bych potřeboval ještě o 10 míst posunout dopředu a pak by to bylo hodně dobré. Takhle je to přesně tak, že to není určitě špatné, ale není to ani vynikající. A teď bude záležet i na chuti Lukáše, jestli ty další závody bude cítit, že se tam nebude trápit a že nebude potom z toho víc rozčarovaný. A pokud ten jeho pocit převáží, že by měl zájem dál pokračovat, tak mu v tom bránit nebudu,“ shrnuje Miroslav Petrásek.

Rozhodne se ale až během volného čtvrtka. Takže dvojnásobný vítěz Tour de Ski přejíždí do Toblachu, kde každopádně v dalších dnech zůstane, ať už bude závodit, a nebo trénovat.

„Zítra se s Lukášem domluvíme, jestli dojetí Tour by mělo být ku prospěchu, a nebo jestli převáží to, že bychom měli chviličku odpočinout a už začít s přípravou na olympiádu,“ říká Petrásek.

Jisté je tedy zatím jenom to, že z Tour de Ski plánovaně odjeli Dušan Kožíšek a Ondřej Horyna, takže mužská část české výpravy čítá už jen 4 závodníky, po čtvrtku pak možná ubude další.

Jan Kaliba, mad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme