Olympijský rok začíná. Reportéři Radiožurnálu budou sledovat osm medailových nadějí

Přesně za rok začnou v korejském Pchjongčchangu zimní olympijské hry. Právě dnes začíná natáčení projektu Olympijský rok, ve kterém podobně jako před letními hrami v Riu de Janieru budou reportéři Českého rozhlasu mapovat rok přípravy vybraných českých sportovců.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková

Eva Samková | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: Český rozhlas

„Olympijský rok k Riu byl úžasný úspěch. Byli jsme z toho nadšení. Český rozhlas měl obrovské štěstí, když vybral správné sportovce, doufám, že bude mít stejné štěstí. Propojení média se světem sportovce je nádherné. Strašně tomu fandím,“ věří předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Petr Kadeřábek bude v Olympijském roce sledovat Martinu Sáblíkovou

Reportéři tentokrát budou zblízka sledovat olympijský rok biatlonistky Gabriely Koukalové, rychlobruslařky Martiny Sáblíkové, snowboardistky a lyžařky Ester Ledecké, skokana na lyžích Romana Koudelky, lyžaře Jana Hudce, trenéra hokejové reprezentace Josefa Jandače, paralympionika Patrika Hetmera a snowboardcrossařky Evy Samkové.

„Jdu do toho s Radiožurnálem. Slyšela jsem už pár dílů před olympiádou v Riu a strašně mě to zajímalo. Občas jsem nevylézala z auta, abych to doposlechla. Je to zajímavé v tom, jak to do detailu mapuje pocity, atmosféru a zákulisí u závodníka,“ vzkazuje Eva Samková.

Reportéři budou nejen s Evou Samkovou ale se všemi protagonisty projektu Olympijský rok, natáčet při závodech, trénincích, ale i v soukromí. V rodině, ve škole nebo mezi kamarády sportovců.

„Těším se hlavně proto, že budu mít možnost sledovat jednu z největších sportovních celebrit. Budu moct nakouknout do života Gabriely Koukalové a poznat ji nejen jako biatlonistku, ale jako holku, která má spoustu jiných zálib,“ věří David Nyč, který je jedním z reportérů, kteří budou Olympijský rok natáčet.

Radiožurnál bude i tentokrát mapovat dvanáct měsíců příprav sportovců i vyvrcholení jejich kariéry v Pchjongčchangu. V časosběrných seriálech, sérii dokumentů i na webu a sociálních sítích nabídne pohled do zákulisí příprav na hry. Natáčet budou sportovní reportéři Radiožurnálu i speciální reportér – moderátorka Radiožurnálu Lucie Výborná.

Olympijský rok vzniká ve spolupráci s Českým olympijským výborem a má i dobročinný rozměr. Chystá se speciální kolekce k dražbě, jejíž výtěžek podpoří Nadační fond Českého rozhlasu a Českou olympijskou nadaci.

Petr Kadeřábek, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme