Šest českých skokanů na lyžích bude létat v sobotním závodu SP v Harrachově

Šest českých skokanů na lyžích se představí v sobotním závodu v letech v Harrachově. Nejlepší z nich byl Jan Matura, který měl díky svému postavení v celkovém pořadí mezi letci účast v závodu jistou. Na mamutím můstků doletěl do vzdálenosti 200 metrů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Skokan na lyžích Jan Matura doletěl v kvalifikaci SP v Harrachově do vzdálenosti 200 metrů | Zdroj: ČTK

V sobotu budou kromě Matury létat také Čestmír Kožíšek, Antonín Hájek, Roman Koudelka, Lukáš Hlava a Jakub Janda. Naopak Jiří Mazoch i Borek Sedlák z kvalifikace v dešti a sněhu nepostoupili.

"Chvilku jsem se rozmýšlel, jestli vůbec jít, protože před kvalifikací začalo drobně sněžit. Ale taky jsem si říkal, že lidé, kteří přišli, si zaslouží vidět můj skok. Můstek byl perfektně připravený, dal jsem tři dobré skoky," pochvaloval si po kvalifikaci Jan Matura, který má v posledních týdnech vynikajicí formu.

Přehrát

00:00 / 00:00

S Janem Maturou mluvil po kvalifikaci SP v letech na lyžích v Harrachově Tomáš Kohout

"Skoky mám teď celkem stabilní, všechno bude záležet na tom, jak se povedou a jaké budou podmínky. Bedna se ve skocích na lyžích nedá předpovídat. Výkonnost tady je, ale je k tomu potřeba daleko víc věcí," říká vítěz dvou závodů Světového poháru v japonském Sapporu.

Kvalifikaci vyhrál Slovinec Jaka Hvala, který doletěl do vzdálenosti 203 metrů. V Harrachově chybělo spoustu elitních skokanů jako Norové Anders Bardal, Andres Jacobsen, Tom Hilde, Němec Richard Freitag ani Rakušané Andreas Kofler s Thomasem Morgensternem.

Tomáš Kohout, Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme