Vrchol sezony, můžu v klidu jezdit, žertovala Samková po zápočtu. Čeká ji mistrovství světa

Snowboardcrossařku Evu Samkovou čeká nejdůležitější část sezony. Může se na ni v klidu soustředit, protože dodělala zápočet z lyžování na Fakultě tělesné výchovy a sportu. Ve středu odpoledne pak vyrazí s týmem do Španělska, kde se pokusí vybojovat svou první seniorskou medaili z mistrovství světa.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Eva Samková

Eva Samková | Foto: Filip Jandourek

Sebevědomí nabrala olympijská vítězka Eva Samková nejen v německém Feldbergu, kde se jí vyplatila taktika a z posledního místa na startu přemohla všechny své soupeřky, ale také z úspěšného zvládnutí kurzu na Fakultě tělesné výchovy a sportu. I velmi dobří lyžaři si totiž vyzkoušeli, že získat zápočet na této škole není nic jednoduchého.

Přehrát

00:00 / 00:00

Snowboardcrossařka Eva Samková se pokusí vybojovat první seniorskou medaili na MS

„Vrchol sezony. Už mám splněno a můžu v klidu jezdit,“ oddechla si snowboardcrossařka Eva Samková u dojezdu sjezdovky Javor v Peci pod Sněžkou. Kromě kurzu se v pauze mezi závody snažila především dohnat fyzické manko, které by jí na dlouhých tratích ve Španělsku mohlo limitovat. „Týden jsem docela bušila. Stihla jsem i atletické tréninky. Dva dny jsem měla volno, protože jsem byla nemocná. Teda nemocná, měla jsem rýmičku, ale nechtěla jsem to pokoušet,“ žertovala.

Spolu s šestičlenným snowboardcrossovým týmem vyrazí o půl čtvrté z pražského letiště na sever Španělska do La Moliny. Na jih Evropy se česká reprezentantka těší. „Mají tam pěknou trať. Krásný počasí, mokřejší sníh, ale to mi nevadí,“ popisovala Samková. Podobně bude vypadat také trať v Sieře Nevadě.

„Mají tam velké skoky a je dlouhá, ale krásná. Při svěťáku jsem tam vyskočila z klopenky, ale to jsem byla mladší, teď už snad jezdím líp,“ zavzpomínala rodačka z Vrchlabí. Právě na této trati se pokusí vybojovat historicky první medaili pro český snowboardcross ze světového šampionátu.

Jakub Marek, Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme