Jsme pevně přesvědčeni, že máme pachatele útoku ve Stockholmu, oznámila policie

Švédští vyšetřovatelé jsou pevně přesvědčeni o tom, že mají muže, který během stockholmského útoku nákladní auto řídil. V pondělí to na tiskové konferenci oznámil velitel švédské policie Dan Eliasson. Informovala o tom agentura Reuters. Dodal také, že dokončení předběžného vyšetřování pátečního útoku může trvat až jeden rok. V souvislosti se zločinem, který si vyžádal čtyři mrtvé, byla zatčena i druhá osoba, ale vyšetřovatelé o ní zatím žádné podrobnosti nesdělili.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie hlídá centrum Stockholmu nedaleko místa útoku | Zdroj: Reuters

„Jsem přesvědčený a jsem si jistý, že máme správného pachatele. Pak je na prokurátorovi, aby to prokázal u soudu,“ uvedl šéf národní policie Dan Eliasson na tiskové konferenci.

Švédská policie zadržela v souvislosti s pátečním útokem ve Stockholmu 39letého muže z Uzbekistánu. Už dříve řekla, že nic nenasvědčuje tomu, že by zatkli špatnou osobu.

Podle policie projevoval sympatii vůči extremistickým organizacím, včetně takzvaného Islámského státu. V neděli to na tiskové konferenci uvedl zástupce policie.

'Nejste sami, myslíme na vás.' Švédové uctili oběti pátečního útoku minutou ticha

Číst článek

Muž v roce 2014 podal žádost o povolení k pobytu ve Švédsku, kterou ale úřady zamítly. Hrozila mu tedy deportace, kvůli které po něm policisté pátrali.

Kromě toho policisté oznámili, že ve voze, kterým řidič najel do lidí, objevili podezřelé zařízení. Není ale jisté, zda šlo o bombu. Pátrají také po případných komplicích údajného útočníka.

V pondělí Eliasson také řekl, že policisté provedli další razie a v rámci vyšetřování mluvili asi se 600 lidmi.

dp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme