Apple omezí výrobu iPhonu X na polovinu. Telefon zákazníky neláká kvůli ceně, píší v USA

Americká společnost Apple sníží v prvním čtvrtletí produkci telefonů iPhone X o polovinu, tj. ze 40 na 20 milionů kusů. Důvodem je slabá poptávka. S odvoláním na své zdroje to uvedl list The Wall Street Journal. Podle analytiků lidé přestávají věřit, že technické vlastnosti ospravedlňují vysokou pořizovací cenu.

Washington Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejnovější produkt společnosti Apple – iPhone X | Foto: CC0 Creative Commons | Zdroj: Fotobanka Pixabay

Společnost prý už snížila objednávky komponentů pro telefon iPhone X o 60 procent. Investoři přitom očekávali, že iPhone X v roce 2018 povzbudí prodej všech typů telefonů Apple. K růstu příjmů podniku měla přispět i cena, která začíná na jednom tisíci dolarů, tj. asi 20 tisících Kč. To je zhruba 50 procent nad cenou předchozích modelů.

Někteří analytici poznamenávají, že zákazníci již přestávají věřit, že vlastnosti přístroje ospravedlňují jeho vysokou cenu. „Lidé Apple milují, ale všechno má své meze,“ uvedl list.

Změna softwaru a levnější výměna baterie. Apple se omluvil za zpomalování starších iPhonů

Číst článek

Apple navíc čelí několika žalobám, že podvedl zákazníky, když záměrně snižoval výkon některých starších telefonů. Apple však tvrdí, že důvodem je snížení spotřeby energie kvůli horšímu stavu baterie a že zpomalování telefonů má prodloužit jejich životnost. Úřady v USA vyšetřují, zda společnost ohledně výkonu starších telefonů neklamala investory.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme