Jihlavská zoo má po čtyřech letech mládě tapíra, v zahradě zůstane déle než rok

V jihlavské zoologické zahradě se po čtyřech letech narodilo mládě tapíra jihoamerického. Zahrada lichokopytníky chová od roku 1987. Sameček se narodil po asi 400 dnech březosti jedné ze dvou chovaných samic ve středu, řekl to v sobotu zoolog zahrady Richard Viduna.

Jihlava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tapíři jihoameričtí se dožívají ve volné přírodě více než 20 let, v zajetí mohou žít i o deset let déle. | Zdroj: ČTK

Kromě dvou samic, matky a dcery, má zahrada jediného tapířího samce. Mládě, které zahrada odchovala před čtyřmi lety, putovalo do zoologické zahrady v Indonésii. Kde skončí nové mládě, není podle Viduny ještě jisté. Ve svém rodišti zřejmě zůstane déle než rok.

‚Ještěří bůh.‘ Japonští vědci podle osmimetrové kostry identifikovali nový druh dinosaura

Číst článek

Tapíři jihoameričtí se dožívají ve volné přírodě více než 20 let, v zajetí mohou žít i o deset let déle. V zahradách se chovají poměrně běžně. Jejich březost trvá až 14 měsíců, obvykle se rodí jen jediné mládě.

Jihlavská zoo patří městu, status zoologické zahrady má od roku 1982. Chovatelé se v ní starají přibližně o 250 druhů exotických zvířat. Letos se jim jako druhým v republice podařilo odchovat damana pralesního. Jako první v České republice ho odchovala loni zoologická zahrada v Ostravě, se kterou jihlavská zoo spolupracuje.

Zahrada je nejpopulárnějším turistickým cílem Vysočiny. Třísettisícovou návštěvnost překonala zahrada poprvé ve své šedesátileté historii v roce 2016. Loni ji navštívilo přes 333 000 lidí, o 16 000 víc než v roce 2017.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme