Berlínský veletrh elektroniky IFA nastiňuje každodenní život v budoucnosti

Na trhu mobilních zařízení a chytrých technologií vládne neuvěřitelně silná konkurence. Výrobci se předhánějí v tom, co nového kdo vymyslí a vyrobí. Své nápady prezentují teď na berlínském veletrhu domácí elektroniky IFA. Půl druhého tisíce výrobců se tam snaží nadchnout zákazníky a návštěvníky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chytré hodinky letos zažívají velký boom | Zdroj: Reuters

Soudě podle představení výrobců se bude do budoucna čím dál víc prosazovat koncept chytré domácnosti.

Obyčejné domácí spotřebiče jako pračka, vysavač nebo třeba horkovzdušná trouba už teď pozvolna dostávají jakousi vlastní inteligenci a připojení k domácí síti wifi.

Elektronika je v tomto směru samostatnější a „chytřejší“. Do budoucna by mělo být zcela běžné, že pračka sama rozhodne, jakým nejlepší způsobem se vypere vložené špinavé prádlo.

Činí se také výrobci televizí. Rozlišení 4K Ultra HD lze laicky přeložit jako opravdu hodně ostrý obraz. Prosazuje se i zakřivený displej.

Veletrh IFA se zaměřuje i na řadu nových trendů. Například na elektroniku, která se nosí na těle. Nejčastěji jde o chytré hodinky, které monitorují pohyb, spálené kalorie nebo třeba tep toho, kdo je má na ruce.

Pavel Polák, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme