Trendem veletrhu spotřební elektroniky IFA jsou smart phony

Na největším veletrhu spotřební elektroniky najdou návštěvníci vše od luxů přes mixéry, úsporné domácí spotřebiče až po ty největší novinky ze světa nejmodernějších technologií. Od prvního dne se do jeho bran hrnou davy zvědavých návštěvníků, kteří si nechtějí nechat ujít poslední trendy v oblasti počítačů, televizí, mobilů nebo fotoaparátů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Televize Samsung Smart je propojena se smart phonem | Zdroj: Reuters

I přes špatný ekonomický výhled praská berlínské výstaviště ve švech. Na 140 tisících metrech čtverečných se představuje na 1400 vystavovatelů z 80 zemí.

Zatímco trendem loňského roku byly tablety, letos je největší pozornost věnována smart phonům a chytrým televizím propojenými s internetovými službami.

Vystavovatelé se také snaží dokázat, že 3D obrazovky nebyly jen módním výkřikem. Veletrh je tradičně jakýmsi ekonomickým barometrem. Ten ukázal, že se na rozdíl od zábavní elektroniky letos daří především výrobcům bílého zboží. Ti se tu prezentují hlavně energeticky úspornými přístroji.

Klára Stejskalová, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme