Žáci olomouckého gymnázia budou moci studovat přes internet, novinku si pochvalují

Jako první střední škola v Evropě využije Slovanské gymnázium v Olomouci kamery při výuce. Zaznamenají například důležitou část výkladu a kantoři budou pod jejich dozorem opravovat i některé písemky. Studenti si díky záznamu učení lépe zopakují, a pokud budou nemocní, znalosti si přes internet pohodlně doplní. I když je novinka pro kantory velmi náročná, našlo se prvních deset statečných, kteří ji vyzkoušeli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Slovanské gymnázium v Olomouci využije při výuce kamery | Foto: Blanka Mazalová | Zdroj: Český rozhlas

Za pár měsíců se notebook s kamerou stane pravidelnou součástí výuky na Slovanském gymnáziu v Olomouci. Přes internet se tak studenti budou moci naučit třeba kvadratické rovnice. Využití kamer ocení ale i žáci, kteří zrovna ve výuce chybí, říká ředitel gymnázia Radim Slouka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Žáci Slovanského gymnázia v Olomouci budou studovat přes kamerové záznamy. Podrobnosti zjišťovala redaktorka Blanka Mazalová

„Učitel může buď online, nebo s drobným zpožděním nabídnout záznam i studentům, kteří nejsou ve škole,“ dodává Slouka.

Pod přísným dohledem kamery budou učitelé opravovat i důležité písemky. Rodiče tak uslyší, kde student udělal chybu.

„Je to proces, který stejně kantorovi běží v hlavě, když písemku opravuje. Pouze u toho bude mluvit nahlas,“ vysvětluje ředitel gymnázia.

Když bude chtít pedagog některého žáka umravnit, stačí dát kameře pauzu. Výuku s kamerou si už vyzkoušel 17letý Dominik Maštera. Je to moderní a zkrátka in, pochvaluje si.

„Je to opravdu technika 21. století. Žijeme v něm, takže si myslím, že to bude velká výhoda při studiu,“ podotýká Maštera.

Méně nadšení jsou kantoři, protože výuka před kamerou je náročnější. První reakce fyzikáře Jiřího Kříže proto byla odmítavá. Pak si ale řekl, že technický pokrok nezastaví.

„Časem člověk zjistil, že moderní technologii neunikneme. Jestli nechceme za dětma zaostávat, tak se musíme přizpůsobit,“ uzavírá Kříž.

Blanka Mazalová, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme