Ponorem do ledové řeky Malše podpořili otužilci v Českých Budějovicích Společnost pro ranou péči

Když se rodičům narodí dítě s postižením, je to jako pád do ledové vody. A právě symbolickým ponorem do řeky Malše podpořili otužilci u Malého jezu v Českých Budějovicích Společnost pro ranou péči, která takovým rodinám pomáhá. Na akci s názvem Nebuď srab, namoč se pro ranou péči dorazili studenti zdravotně-sociální fakulty Jihočeské univerzity, ale i další dobrovolníci.

České Budějovice Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Otužilci, kteří v Českých Budějovicích podpořili symbolickým ponorem Společnost pro ranou péči

Otužilci, kteří v Českých Budějovicích podpořili symbolickým ponorem Společnost pro ranou péči | Foto: Petr Kubát | Zdroj: Český rozhlas

Před prvním ponorem si otužilci museli vysekat díru. Jako první vlezl do vody Ondřej Dolejš, který prosekal zbytek ledu. „No, je to trošku studený, trocha ledu, s mravenčením nohou, ale dobrý,“ popisoval.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ponor otužilců v Českých Budějovicích na podporu Společnosti pro ranou péči z břehu Malše sledoval Petr Kubát

Zkušená otužilkyně Mirka Hadáčková nezapomněla na rukavice a otužilecké ponožky. „Já jsem čekala, že bude větší zima, myslím, že tohle je pro otužilce paráda. Chodím se otužovat pravidelně do rybníka v Suchém Vrbném. Sem jsem přišla, protože pracuji pro Společnost pro ranou péči, byla jsem tady už loni a neskutečně mě bavili ti mladí lidé. Prostě to chci podpořit,“ řekla.

Zapojil se i profesor zdravotně-sociální fakulty Ondřej Doskočil. „Já se moc neotužuji, ale když chci vyhecovat studenty, tak musím vyhecovat i sám sebe. Jinak se chodím koupat tak do konce října, tohle není úplně šálek mé kávy, ale zkusil jsem to a šlo to,“ vyprávěl.

Na akci s názvem Nebuď srab, namoč se pro ranou péči dorazilo zhruba třicet otužilců. Zdeňka Kohoutová z českobudějovické pobočky Společnosti pro ranou péči připomněla, že zájemci můžou ranou péči podpořit i jinak než jenom symbolickým ponorem. „Lidé můžou dál posílat peníze Společnosti pro ranou péči, podrobnosti najdou na webu,“ uvedla.

Raná péče je podle ní rodinám poskytována zdarma. I když ji dotuje stát, kraj a města, část rozpočtu musí pokrýt právě dárci „Přibližně třicet procent všech financí si musíme sehnat sami. Peníze z takových aktivit jdou potom na přímou práci v rodinách, kdy poradkyně dojíždějí do rodin a tam pracují s rodiči a s dětmi. Kupujeme za ně i pomůcky, které jsou specializované a velmi drahé. Zároveň z toho hradíme běžné náklady na provoz,“ vysvětlila.

Otužilci se můžou i nadále zapojit do výzvy, svoje výkony zdokumentovat a sdílet fotku na sociálních sítích s hashtagem #nebudsrab. Díky této kampani se v loňském ročníku podařilo pro Společnost pro ranou péči celorepublikově vybrat přes půl milionu korun.

Petr Kubát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme