Začíná festival Prague Pride. Kvůli pandemii koronaviru bude letos bez tradičního pochodu

V Praze v pondělí začíná festival pro LGBT+ komunitu Prague Pride. Doplní ho také filmový a divadelní festival. Pražská radnice ráno vyvěsila duhovou vlajku jako symbol komunity. Pochod hrdosti městem se ale kvůli opatřením proti pandemii neuskuteční.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tradiční pochod Prahou během festivalu Prague Pride letos nebude (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Festival Prague Pride nabídne sto různých akcí, jako koncerty, vystoupení, výstavy, vernisáže queer umění, kino, pikniky a debaty. Tématem jedenáctého ročníku festivalu je coming out.

V hlavní roli poslanci. Film Zákon lásky sleduje pro a proti ohledně manželství homosexuálů

Číst článek

Kvůli pandemii letos pořadatelé připravili více venkovních akcí než obvykle. Pro celý první týden v srpnu vznikne festivalová vesnička Pride Village na Střeleckém ostrově, kde se odehraje i pondělní zahajovací koncert, úterní Draq Queen Night a sportovní, zábavní, taneční program po zbytek týdne.

Druhým místem konání je nádvoří Kasáren Karlín, kde v pondělí večer začne filmový festival Mezipatra s názvem Identita ve městě.

Jeho součástí bude předpremiéra snímku Nic ve zlým, který na loňských Mezipatrech získal hlavní cenu poroty pro nejlepší celovečerní film. Debutující režisér Faraz Shariat v něm řeší hledání vlastních kořenů skrze příběh íránských imigrantů, ve kterém nechybí hořkosladká lovestory, spiklenectví ani strhující soundtrack.

Divadlo Venuše ve Švehlovce zve na divadelní přehlídku s LGBT+ tematikou Wild!2021, která se odehraje v Rock Café Národní a také v prostoru Containall na Letné. Na návštěvníky čeká poezie, dokumentární divadlo, interakce s performery, ale i večer vztahové terapie či opera.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme