V Utahu skončí s léčbou nezletilých homosexuálů. Terapie mohly vést i k sebevraždě

Parlament konzervativního amerického státu Utah bude projednávat zákon, který má zakázat „terapii“ nezletilých gayů a leseb. Odhodlání poslanců skoncovat s pokusy o vyléčení homosexuality, často i elektrickými šoky, vyvolal podle agentury AP znepokojivý nárůst sebevražd.

Utah Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na ilustračním snímku věřící mormoni na pochodu gay pride v Salt Lake City v Utahu

Na ilustračním snímku věřící mormoni na pochodu gay pride v Salt Lake City v Utahu | Zdroj: Reuters

Terapie zaměřená na „léčbu homosexuality“ je zákonem zakázána jen v 15 amerických státech a hlavním městě Washingtonu, napsal server Desert News.com.

V Utahu zatím její zrušení bránil odpor vlivné mormonské církve, která ovšem tentokrát podle AP zákaz podobných postupů vůči nezletilým podpořila.

Zákaz provozovat „konverzi“ byl v USA několikrát soudně napaden. Žalobci se odvolávali na svobodu slova a náboženského vyznání.

Soudy ale většinou zákaz podobných praktik podpořili, i když stanovisko nynějšího konzervativněji orientovaného nejvyššího soudu není údajně jisté.

Oběti „léčby“ trpí depresemi a jejich stavy mohou vést k sebevraždě, varují experti. Lékaři je nutili mluvit hlubším hlasem a hodně sportovat, nevyhýbali se ale ani elektrošokům.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme