Prezident Zeman zahajuje svou návštěvu New Yorku setkáním s krajany

Prezident Miloš Zeman dnes zahájí pracovní program své newyorské návštěvy. Ta vyvrcholí v úterý projevem k Valnému shromáždění OSN. Světovou organizaci navštíví v příštích dnech také premiér Bohuslav Sobotka a ministr zahraničí Lubomír Zaorálek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Držitelé klíčů od Korunní komory, Miloš Zeman a Bohuslav Sobotka | Foto: Filip Jandourek

Prezident se dnes sejde se zástupci českých firem, které působí v New Yorku. Odpoledne místního času se potká s českými krajany a na palubě lodi s nimi popluje kolem Manhattanu.

V OSN, jak už dříve avizoval, chce v úterý mluvit o tom, jak bojovat proti Islámskému státu a plánuje navrhnout vznik společné protiteroristické jednotky pod záštitou Rady bezpečnosti OSN.

Přehrát

00:00 / 00:00

Do USA se sjíždí čeští představitelé. Jako první zahájil návštěvu New Yorku prezident Zeman. Více od zpravodajky Lenky Kabrhelové

Summitu o boji proti Islámskému státu, terorismu a násilnému extremismu se ve stejný den zúčastní premiér Bohuslav Sobotka, který přicestuje do Spojených států v pondělí.

Další programy čekají i na ministra zahraničí Lubomíra Zaorálka, ministryni pro místní rozvoj Karlu Šlechtovou nebo vicepremiéra pro vědu a výzkum Pavla Bělobrádka.

Ten už se včera zúčastnil summitu OSN o udržitelném rozvoji po roce 2015, který se zabýval vytýčením a také plněním cílů spojených s vymýcením extrémní chudoby a ochranou přírodních zdrojů.

„Unikátní bylo, že se konečně všichni shodli a že se zapojí. Důležité je i to, co zaznělo v úvodním projevu papeže Františka - že každý má svoji důstojnost, nikdy nemůžeme hovořit o číslech, ale vždy bychom za tím měli vidět konkrétní lidský osud,“ říká Bělobrádek.

„Zazněl tu křesťanský personalismus. Myslím si, že ten duch bude prodchnut i cíli. To znamená nehovořit jen o nějakých velkých globálních číslech a abstraktních hodnotách, ale o konkrétních lidech a dopadu na lidský život,“ dodal.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme