Autem roku 2012 Klubu motoristických novinářů je Range Rover Evoque

Autem roku Klubu motoristických novinářů (KMN) pro rok 2012 se stal Range Rover Evoque. V prestižní anketě jedenačtyřiceti předních motoristických novinářů získal 217 bodů a o jednadvacet bodů nakonec porazil druhý Ford Focus. Až na třetím místě skončila novinka domácí Škodovky – model Citigo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Range Rover je 4972 mm dlouhý, 1877 mm vysoký, 2034 mm široký a rozvor náprav je 2880 mm

Range Rover je 4972 mm dlouhý, 1877 mm vysoký, 2034 mm široký a rozvor náprav je 2880 mm | Foto: Range Rover media center

Premiérové vítězství britské automobilky v české anketě bylo na slavnostním vyhlášení pro mnohé překvapením, ale ne tak pro nehlasujícího předsedu poroty Tomáše Hyana.

„To muselo být pro mnohé lidi překvapením, protože většinou tyto automobily nevítězí. Nicméně kdo s tím vozem jel a kdo má takovou nějakou odvázanou mysl a líbí se mu ten design, tak musí pro tohle auto prostě vzplanout,“ řekl Tomáš Hyan.

Překvapivé vítězství zaskočilo i ředitele automobilek Jaguar a Land Rover Alexandra Vyšeka.

„První věc, co mě napadlo, byla, že teď musím hodně psát do celého světa, protože nikdo nebude věřit, co se tady v České republice stalo, že jsme auto roku. Tak jsme to taky udělali, první reakcí bylo ihned poslat texty do celého světa, do celé Evropy, že jsme to tady v České republice vyhráli. A já si myslím, že to je jenom zajímavé,“ vedl Alexandr Vyšek.

Celkově byla letošní anketa velmi vyrovnaná, neboť čtvrtý Hyundai i40 a pátou Kiu Rio dělily nakonec po spočítání všech hlasů přímo v průběhu slavnostního večera pouhé tři body.

Range Rover tak pro příští rok na trůnu českého auta roku KMN vystřídá italskou Giuliettu značky Alfa Romeo.

Petr Jansa, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme