České cestovní kanceláře už nepohřešují žádné klienty

Klienti českých cestovních kanceláří v jihovýchodní Asii jsou v pořádku. Ačkoli zprávy o obětech zemětřesení z řad cizinců jsou stále velmi neúplné, v tuto chvíli by mezi nimi neměl být žádný Čech. V postižených oblastech je podle odhadů nanejvýš tisícovka našich občanů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

turistky na ostrově Pchi Pchi | Foto: EPA

Dobrá zpráva přišla do Prahy dnes ráno z Thajska - pětice turistů, kterou včera pohřešovala cestovní kancelář Eso Travel, se našla. Potvrzuje to ředitel společnosti Tomáš Cikán. "Podařilo se nám spojit s trojicí, která byla na ostrově Pchi Pchi odříznutá od světa, a dnes ráno nám volal krizový štáb, že i poslední dvojice, pán se synem, kteří byli také na tomto ostrově, už byli evakuováni a jsou živi."

Podle Jana Papeže, ředitele cestovní kanceláře Marco Polo poletí většina jejich klientů domů už zítra nebo pozítří. Kancelář má informace o všech svých turistech a je s nimi ve spojení.

Svůj dnešní i zítřejší let vypraví na Srí Lanku České aerolinie. Provoz na mezinárodním letišti v Colombu nebyl přerušen a cestující postižení katastrofou se mohou dostat domů. Potvrdila to mluvčí ČSA Jitka Novotná. "Dnes vypravujeme pravidelnou linku ve 14:15, další let se uskuteční zítra, ve středu prodlužujeme let z Dubaje do Colomba."

Většina klientů, kteří se dostali včas do bezpečí anebo trávili dovolenou v místech, která tsunami nezasáhly, chce zůstat až do plánovaného konce své dovolené.

Marika Táborská, Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme