Chodec našel tělo utonulého chlapce

Pátrání po šestiletém chlapci z Litovle skončilo - jeho mrtvé tělo našel po měsíci v řece Moravě u Březové na Olomoucku náhodný chodec. Chlapec spadl do řeky 23. března při hře s kamarády. Dítě pak hledaly desítky policistů, hasičů a potápěčů včetně vrtulníku s termovizí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

řeka | Foto: Jana Balounová

Jak uvedla olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová, tělo vyplavalo asi tři kilometry od místa nehody. "Ve večerních hodinách nalezl náhodný občan při procházce po pravém břehu řeky Moravy tělíčko utonulého dítěte. Nález oznámil policii a na místo byl přivolán Hasičský záchranný sbor Litovel s člunem. Identifikací bylo zjištěno, že se jedná o pohřešovaného Honzíka, po kterém bylo 23. března vyhlášeno pátrání."

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Vlachová - pátrání po chlapci skončilo

Chlapec sklouzl do řeky při hře. Moravu i její břehy pak bez úspěchu několik dní pročesávaly záchranné týmy s potápěči - našly ale jenom Honzíkovy boty. Do pátrací akce byl nasazen i vrtulník s termovizí. Pátrání policistům ale ztěžovalo velké množství vody po sněhových a dešťových přeháňkách.

Marika Táborská, Šárka Swiderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme