Testy odhalily o 3000 méně nakažených než před týdnem. Nejhorší je situace na Pelhřimovsku

Laboratoře v Česku v úterý potvrdily dalších 9016 případů nemoci covid-19. Proti pondělí jich bylo zhruba o 3000 více, ale přibližně o 3000 méně než před týdnem, vyplývá to z informací na webu ministerstva zdravotnictví. To ovšem zatím neuvedlo počet provedených testů. Od začátku epidemie zemřelo 5323 lidí. Aktuálně nakažených je 147 084, většina s lehkým průběhem nemoci.

Praha (Aktualizováno: 11:33 11. 11. 2020) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Testování na covid-19 (ilustrační foto)

Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) ale bude muset vláda kvůli vývoji epidemie znovu požádat sněmovnu o prodloužení nouzového stavu, který platí zatím do 20. listopadu. Ilustrační foto | Foto: Michaela Danelová | Zdroj: iROZHLAS.cz

Rychlost šíření nákazy v Česku v posledních dnech zvolňuje, spolu s tím stagnoval počet hospitalizovaných. Podle posledních údajů webu ministerstva péči v nemocnici vyžadovalo 8059 nakažených, z toho 1191 bylo v těžkém stavu. Podle tweetu ministerstva je ale v současnosti hospitalizováno 7857 pacientů.

Stále ale rychle přibývají úmrtí s covidem-19. Za úterý jich ministerstvo uvádí 109, čísla z posledních dnů ale obvykle při pozdějších aktualizacích vzrostou. Minulé úterý zemřelo 244 pacientů s koronavirem, což bylo nejvíc v jednom dni od počátku epidemie.

Ze 429 880 případů nákazy od březnového počátku jejího šíření v Česku se 277 473 lidí vyléčilo.

Text pokračuje pod online reportáží.

Nejrychleji se nyní nákaza šíří na Pelhřimovsku, kde za uplynulých sedm dní připadlo na 100 tisíc obyvatel 961 případů. Následuje Vsetínsko s 816 přepočtenými případy. Relativně nejlepší situace je momentálně v Praze, kde je 240 nakažených na 100 tisíc obyvatel za poslední týden.

Statistiky potvrzených případů nákazy podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) naznačují, že opatření proti koronaviru, která byla přijata před dvěma až třemi týdny, se projevují. Není důvod je tedy zpřísňovat, je nutné se spíš připravit na řízené rozvolňování, uvedl v pondělí ministr.

Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) ale bude muset vláda kvůli vývoji epidemie znovu požádat sněmovnu o prodloužení nouzového stavu, který platí zatím do 20. listopadu. Hamáček v úterý uvedl, že epidemická situace bude vyžadovat i po tomto datu platnost restrikcí vyhlášených na základě nouzového stavu, kam patří třeba uzavření části obchodů nebo omezení provozu škol. Podle Hamáčkova dřívějšího vyjádření může nouzový stav trvat do Vánoc.

gak, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme