Čtrnáct obcí získalo cenu za podporu rodin

Ceny v soutěži Obec přátelská rodině letos získaly městské části Brno-střed a Ostrava-Poruba. Ve svých kategoriích dále zvítězily Rychnov nad Kněžnou, Lány, Dobříš, Jablonné nad Orlicí a Babice. Vítěze soutěže, které se zúčastnilo celkem 130 měst a obcí, ocenil ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dětské hřiště | Foto: Radana Schaeferová

Soutěž letos už potřetí vyhlásilo ministerstvo práce a sociálních věcí společně se sněmovní komisí pro rodinu a některými neziskovými organizacemi. Ministr Drábek Radiožurnálu popsal, podle jakých kritérií jsou obce hodnoceny.

„Tvorba nových hřišť, bezpečnost silničního provozu zaměřená na děti, mateřská centra. Dále je to možnost různých aktivit pro rodiny s dětmi,“ přiblížil.

„Jsou to velmi důležité prvky a my touto soutěží chceme zviditelnit a podpořit právě to, že obce, které přistupují aktivně k prorodinné politice, si zaslouží nejen pozornost a ocenění, ale také zdůraznění toho, že dělají pro svoje občany něco, co má dlouhodobý efekt,“ dodal ministr.

Mezi oceněnými obcemi je také Dobříš. Jak řekl Radiožurnálu starosta Dobříše Jaroslav Melša mezi prorodinné aktivity města patří například výstavba nových dětských hřišť, pro seniory se zase organizují třeba zájezdy do divadel a různé další aktivity přímo ve městě.

„Vytvářejí se také nové organizace, jako je například Nízkoprahový klub. Dále je to podpora mateřského centra, které podporujeme i finančně. Těch věcí je tam ale daleko víc,“ dodal.

Katka Brezovská, Zbyněk Zykmund Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme