Další den neúspěšného pátrání po ztracených sourozencích

Dnešní pátrání po sourozencích Janu a Dagmar Vosmanských vyznělo opět naprázdno. Tři stovky policistů a vojáků pročesávaly les v okolí obce Kunkovice na Kroměřížsku od ranních hodin, ale žádnou stopu po pohřešovaných sourozencích nenašli. Jak potvrdila jihomoravská policejní mluvčí Kamila Janíčková, pátrání bude pokračovat už v pondělí v oblastech, kam obě děti mohl vzít jejich belgický švagr Stephan Knaepen. Toho policisté nalezli mrtvého 8.srpna.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Asi tři stovky policistů a vojáků prohlédávaly hlavně lesy v okolí obce. Jak uvedla Janíčková, zaměřili se při hledání zejména na stan a spací pytle sourozenců Vosmanských. Pátrání tentokrát pokračovalo bez nasazení potapěčů a vrtulníku. V neděli budou zjištěné informace vyhodnocovat kriminalisté a v hledání se bude pokračovat opět v pondělí. Původně mělo další kolo pátracích akcí začít až v úterý.

Stále více se do pátrání zapojují také občané z okolních vesnic. Jejich informace se ale zatím při hledání dětí jevily jako liché. "Svitla nám na maličkou chvíli naděje, protože jsme reagovali na informaci občana z jedné obce na Kroměřížsku, kde jsme vyjeli do složitého terénu do lesa. Bylo tam takové místo vhodné i pro tábořiště. Prohledali jsme to, protože občané policii upozornili na to, že tam v nedávné době byl značný zápach. Svitla nám naděje, že bychom mohli něco najít, ale na druhé straně jsme se hrozili toho možného hrůzného nálezu. Po rozsáhlém pátrání byl výsledek negativní. Nebyla tam sebemenší stopa."

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme