Další vzestup hladin už nebude dramatický

Stav vody na většině českých řek je setrvalý a očekává se jeho mírný pokles. Druhý stupeň povodňové aktivity hlásí Mže ve Stříbře a v Hracholuskách, Radbuza v Českém Údolí a Berounka v Plzni.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mírné zvýšení hladiny se podle Martiny Kimlové z Českého meteorologického ústavu očekává pouze na dolním toku Vltavy a Labe, kde však bude i nadále trvat první stupeň povodňové aktivity.

Ve Strážnici na řece Moravě na Hodonínsku je od dnešního rána vyhlášen první stupeň povodňové aktivity a tendence je i nadále stoupající. Hladina řeky Moravy dosahuje téměř ke 450 centimetrům a jejím korytem ve Strážnici protéká 227 metrů krychlových za sekundu. Běžný průtok je zde 80 metrů krychlových vody za sekundu. Na ostatních moravských tocích je podle Jaromíra Prudka z Povodí Moravy stav hladin v normálu.

Třetí stupeň protipovodňové aktivity byl dnes ráno ve Žluticích na Karlovarsku na řece Střele. Jak Českému rozhlasu řekl tiskový mluvčí přednosty Okresního úřadu v Karlových Varech Milan Mikulecký, situace ale není natolik vážná, aby musela být svolána protipovodňová komise. nehrozí totiž ohrožení majetku ani osob.

Markéta Kaclová, Simona Poláková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme