DATA: Kolik stojí fanouška gól hokejové extraligy a kdy se radši nedívat

Fanouška hokejové extraligy stál nejlevnější gól 14,68 korun a mohl si na něj zajít na stadion do Karlových Varů. Naopak nejdražší góly byly k vidění v Brně. Jeden tam vyšel na 32,99 korun. Takové výsledky přináší analýza počtu gólů ve vztahu k ceně vstupenky na jednotlivých stadionech klubů hokejové extraligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Olomoučtí hokejisté podlehli Hradci Králové | Foto: Zdeněk Polák

Pokud dáte za lístek 100 korun a v zápase padne šest branek, stál vás každý gól něco přes 16 korun. Tak je to v Olomouci, kde se daly góly pořídit téměř nejlevněji.

I těsná výhra domácích potěší. Když klub vyhraje každý druhý zápas, vyjde vás jedna výhra na dvě vstupenky. To je přibližně případ Pardubic, které se s cenou 220 korun za výhru drží zlatého středu pelotonu.

Nejlevněji vyjde výhra opět v Karlových Varech, což je dáno opravdu levným vstupným ve výši 70 korun. Nejhlouběji do kapsy musí naopak sáhnout po výhře prahnoucí fanoušci Mladé Boleslavi a Slávie.

Jako cenu vstupenky jsme počítali běžnou vstupenku pro dospělého koupenou v den zápasu u pokladny, a to bez jakýchkoli množstevních či jiných slev.

Kdy to radši nevidět?

Během sezóny se mezi fanoušky Slávie šuškalo, že druhé třetiny musí být snad zakleté, protože v nich jejich tým vždy ztratí dobře rozehraný zápas. Mají týmy opravdu své „lepší chvilky“? A dají se vypozorovat momenty, kdy na tribuně litujete, že jste vůbec přišli?

Pokud se pro statistické účely rozdělí každá třetina na čtyři části a spočítá se, kolik gólů v každé z nich daly a obdržely jednotlivé týmy, ukáží se stesky fanoušků Slavie opodstatněné.

Jejich klub dostal na začátku druhé části nejvíce gólů v celé lize, a to s velkým odstupem. Dlužno dodat, že po střelecké stránce se prokletí týká všech třetin.

Většina výsledků ale není takto jednoznačná a týmy zpravidla mají chvíle, kdy góly spíše dávají, a pak ty, kdy více inkasují.

Některé pomaleji rozjíždějí, třeba Hradec Králové. Jiné naopak na soupeře vlétnou hned, jak vystoupí z autobusu, což je případ Plzně.

V analýze se počítají zvlášť góly z prodloužení, kterých z pochopitelných důvodů není mnoho, a nakonec góly udělené za nájezdy.

Sedmý hráč?

V hokejovém světě často slýcháme, že fanoušek je pro výkon týmu důležitý a dá se s nadsázkou označit za sedmého hráče. Čísla ze základních částí posledních dvou sezón tomu ale příliš nenahrávají.

Průměrný počet gólů vstřelených domácím a hostujícím týmem je téměř stejný při jakékoli návštěvnosti od 40 % kapacity haly výše.

Chystáme další sportovní statistiky. Nechcete je propásnout? Sledujte na Facebooku stránku DataRozhlas nebo S mikrofonem za...

Marcel Šulek, Jaroslav Růžička Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme