Děčínská plavba neplatí - hrozí stávka

Stávkovou pohotovostí pohrozily odbory divize rejdařství Československé plavby labské Děčín. Vedení společnosti dostalo ultimátum kvůli nevyplaceným mzdám za březen a duben. Podle předsedy odborů Ivana Koháka vstoupí zaměstnanci do stávkové pohotovosti, pokud do konce května nedostanou výplatu a Československá obchodní banka jako majoritní vlastník nezačne znovu financovat přepravu zboží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel děčínské plavby Jaroslav Vávra uvedl, že za březen už firma peníze vyplatila a lidé s nejnižšími příjmy dostávají i dubnové výplaty. Požadavek odborářů ale nebude možné včas splnit. Finanční problémy podniku jsou totiž značné. Loni Děčínská plavba vykázala účetní ztrátu přes 720 miliónů a letošní tržby mají poklesnout z loňských 900 na 600 miliónů. Se vzniklou situací se dnes seznámil ekonomický náměstek ministra dopravy Vladimír Sokolík a problém se má dostat i na pořad jednání vlády.

Markéta Kaclová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme