Děčínská plavba neplatí - hrozí stávka

Stávkovou pohotovostí pohrozily odbory divize rejdařství Československé plavby labské Děčín. Vedení společnosti dostalo ultimátum kvůli nevyplaceným mzdám za březen a duben. Podle předsedy odborů Ivana Koháka vstoupí zaměstnanci do stávkové pohotovosti, pokud do konce května nedostanou výplatu a Československá obchodní banka jako majoritní vlastník nezačne znovu financovat přepravu zboží.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ředitel děčínské plavby Jaroslav Vávra uvedl, že za březen už firma peníze vyplatila a lidé s nejnižšími příjmy dostávají i dubnové výplaty. Požadavek odborářů ale nebude možné včas splnit. Finanční problémy podniku jsou totiž značné. Loni Děčínská plavba vykázala účetní ztrátu přes 720 miliónů a letošní tržby mají poklesnout z loňských 900 na 600 miliónů. Se vzniklou situací se dnes seznámil ekonomický náměstek ministra dopravy Vladimír Sokolík a problém se má dostat i na pořad jednání vlády.

Markéta Kaclová, Josef Suk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme