Dernerová: Evropské peníze se rozdělují podle vůle politiků

V Karlovarském a Ústeckém kraji se podle senátorky Aleny Dernerové zvolené na kandidátce Severočeši.cz rozdělují finanční prostředky z evropských fondů podle vůle stranických šéfů. Řekla to v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Alena Dernerová | Foto: senátní stránky

„V Mostě vládnou dvě volební období Mostečané Mostu. To znamená ani ne sociální demokracie ani ne ODS a ani jeden z projektů Most nemohl vysoutěžit. Bylo řečeno, že město Most udělalo špatně svojí nabídku a nedostalo vůbec nic. Na druhé straně Město Chomutov – město, odkud je paní poslankyně Řápková, dostalo zhruba tři čtvrtě miliardy. Já si myslím, že v tomto případě tady stranický klíč zafungoval,“ uvedla Alena Dernerová.

Přehrát

00:00 / 00:00

Senátorka Alena Dernerová v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu.mp3

Senátorka se kvůli výhradám k rozdělování evropských peněz obrátila dopisem na evropského komisaře odpovědného za regionální politiku Johanese Hahna. Domnívá se totiž, že české úřady nedokáží 750 miliard korun přicházejících z fondů EU efektivně využít.

Evropské peníze se na Ústecku a Karlovarsku rozdělují podle kvality projektu, a ne podle stranické příslušnosti. Uvedl to Vojtěch Krump z Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Severozápad s tím, že to potvrzuje i dotace, kterou letos Most dostal.

„Výroky paní senátorky musíme jednoznačně odmítnout. O přidělení dotací Regionálního operačního programu rozhoduje pouze kvalita projektu. Politická příslušnost vedení nehraje žádnou roli, což dokládá i to, že město Most letos získalo 223 milionů korun na modernizaci městské hromadné dopravy,“ řekl Vojtěch Krump.

Lenka Rákosová, Martin Veselovský, Dagmar Cestrová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme