Dopravci budou jednat o krizi v silniční dopravě

Tuzemští automobiloví dopravci se dnes sejdou v Praze. Budou jednat o krizi v silniční dopravě, způsobenou zejména zdražováním pohonných hmot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kamion na dálnici | Foto: Fotobanka stock.xchng

Vedle největšího sdružení Česmad Bohemia se setkání zúčastní i Svaz dopravy, Společenství autodopravců Čech a Moravy a regionu Nisa. Podle mluvčího Česmad Bohemia Martina Felixe se vláda mimo jiné zaobírá myšlenkami na rozšíření pátečního zákazu jízdy na celý rok. Radiožurnálu řekl, s jakými cíli tedy dnes do jednání vstoupí.

"Zjistit jaký je názor všech dopravců, nejen těch z našeho sdružení. Chceme si vyjasnit pozice a další kroky, které jdou udělat v této krizi, která je vyvolaná vysokou cenou nafty, a především, jaký je jejich postoj k rozšíření víkendových zákazů jízdy na pátek," upřesnil Martin Felix.

Na začátek příštího týdne mají dopravci domluvenu také schůzku s premiérem Mirkem Topolánkem. Od něj chtějí zjistit, jakou by jejich požadavky měly podporu.

Monika Rybáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme