Vážná dopravní nehoda ve Slaném. Autobus vjel do zastávky, dítě nepřežilo, další tři jsou zranění

Úterní nehodu autobusu ve Slaném na Kladensku nepřežilo dítě, další tři lidé jsou zranění, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Autobus narazil do zastávky na autobusovém nádraží, u které stáli lidé. Na místo přiletěl i vrtulník, který ale odletěl prázdný.

Slaný (Aktualizováno: 14:27 9. 6. 2020) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Podle mně dostupných informací měl autobus narazit nebo najet do zastávky, na které se nacházely osoby. Dle prvních informací z místa události vím o jedné nezletilé osobě. Měla utrpět vážná poranění. Rozsah zranění dvou dospělých v tuto chvíli nevím,“ řekla Radiožurnálu mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

Vůz havaroval před 12.20. Podle údajů na facebooku města Slaného vjel přímo do čekárny pro cestující.

Později dodala, že dítě nehodu nepřežilo a další tři lidé jsou lehce zranění. Jednoho dospělého záchranáři po nezbytném ošetření na místě převezli do slánské nemocnice, další dva ošetřili na místě. „Jejich stav nevyžadoval transport do nemocnice,“ doplnila mluvčí.

Záchranná služba vyslala na místo vrtulník, který ale odletěl prázdný. „Přes veškerou snahu záchranářů nezletilá osoba podlehla zraněním na místě,“ uvedla Effenbergerová.

Příčinu a okolnosti nehody budou policisté vyšetřovat, na místě jsou kriminalisté i dopravní policisté. „K vyšetřování budou přizváni experti z oboru dopravy,“ dodala policejní mluvčí Michaela Nováková.

Podle pražského dopravního podniku je provoz na autobusovém nádraží velmi omezen. „V provozu jsou pouze stanoviště číslo 15 a 17 na hlavní silnici,“ dodal.

Markéta Šulejová, pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme