Drogového kurýra poslal brněnský soud na deset let za mříže

Na deset let dnes poslal Krajský soud v Brně za mříže drogového kurýra Antonína Farkaše. V prosinci 2005 byl zadržen na hraničním přechodu v Lanžhotě s deseti kilogramy efedrinu, využívaného k výrobě pervitinu. Farkaš pak přiznal, že byl součástí mezinárodního gangu a že jen on sám dovezl do republiky z Balkánu přes sto padesát kilogramů této látky a skoro padesát kilo heroinu. Z pěti obviněných si ale trest za drogy vyslechl pouze on sám, ostatní soud osvobodil pro nedostatek důkazů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

mříže | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Podle předsedy senátu byly hlavním důkazem obžaloby Farkašovy výpovědi. A ty jsou prý nevěrohodné. Jsou v nich znatelné rozpory a znalci označili jejich autora za osobnost se sklony ke zveličování. Státní zástupkyně Eva Žďárská se proti zprošťujícímu verdiktu vůči ostatním obviněním na místě odvolala.

"Ve výpověď pana Farkaše dál věřím, považuji ji za pravdivou, tedy tu výpověď, kterou učinil před orgány činné v trestním řízení. A nemám žádný důvod, proč bych ji měla zpochybňovat," vysvětlila žalobkyně.

Také z téměř dvou set kilogramů drog v obžalobě zůstalo v rozsudku jen deset kilogramů, se kterými byl Farkaš zadržen. Jeho trest je tak na dolní hranici sazby. Soud po vynesení nepravomocného verdiktu rovněž rozhodl o propuštění obviněných cizinců z vazby.

Proti tomu ale Žďárská podala stížnost. "Než rozhodne Vrchní soud v Olomouci, je zde vážné nebezpečí, že by mohli uprchnout, mařit tak průběh trestního řízení a opustit Českou republiku, protože mají zázemí nejenom v Makedonii, ale zejména také ve Spolkové republice Německo," dodala.

Ivan Holas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme