Forum 2000 v Praze o globalizaci

O problémech spojených s globalizující se světovou ekonomikou diskutují dnes a zítra v Praze finančníci, intelektuálové, politici a odpůrci globalizace z celého světa. Šestý ročník Fóra 2000 s podtitulem Mosty přes globální propasti zahájil včera prezident Václav Havel. Přes čtyři desítky účastníků budou diskutovat o rolích médií a informačních propastech, mezinárodním obchodu a financích, o etice a zodpovědnosti ve světě nadnárodních společenství a o zadluženosti zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Václav Havel | Foto: Jan Rosenauer

Šestý ročník Fóra 2000 odstartoval debatou o kladech a záporech globalizace. Odpoledne proběhne v pražském Obecním domě veřejná diskuse. Co bude jejím tématem a jaké osobnosti se jí zúčastní, to Radiožurnálu prozradil koordinátor Fóra 2000 Ivo Bělohubek. "V pět odpoledne začíná ve vinárně Obecního domu debata, které se zúčastní jedni z předních účastníků té současné debaty o globalizaci: viceprezident Světové banky, šéf vnějších vztahů Mezinárodního měnového fondu, zástupce OSN a Jeffrey Sachs - známý americký ekonom a slavná francouzská aktivistka Susan George, aby zde diskutovali proměnu toho vztahu mezi antiglobalizačním hnutím a globální ekonomikou po 11. září."

V šest večer pak v kině Ponrepo pořádá pořadatelská nadace ve spolupráci se Společností při České televizi Člověk v tísni promítání dokumentární filmu, který se zabývá situací na Jamajce v době, kdy si půjčila od Světové banky. Po ní bude následovat diskuze s hosty konference.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme