Část Česka potrápily silné bouřky. Hasiči na Olomoucku řešili popadané stromy i zaplavené domy

Několik krajů zasáhly ve čtvrtek silné bouřky a vydatné deště. Olomoučtí hasiči čerpali vodu z několika domů v okolí Šternberka. V areálu Fakultní nemocnice v Hradci Králové spadly kvůli silnému větru dva stromy na zaparkovaná auta.

Olomouc/Hradec Králové Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hasiči museli zasahovat kvůli zvýšené hladině vody.

Hasiči museli zasahovat kvůli zvýšené hladině vody. | Zdroj: HZS Olomouckého kraje

Část Olomouckého kraje ve čtvrtek odpoledne opět zasáhly silné bouřky. Hasiči zatím zaznamenali deset výjezdů. Nejvíce zásahů měli v okolí Šternberka na Olomoucku, čerpali tam vodu z několika domů. 

Česku hrozí bouřky s kroupami a přívalovým deštěm. Napršet může místy až kolem 30 milimetrů

Číst článek

„Přes část Olomouckého kraje, přesněji Šternbersko, se přehnaly silné bouřky doprovázené vydatným deštěm. Aktuálně čerpáme vodu z několika domův Babicích, Krákořicích a Střelicích. Silný vítr navíc v okolí Jívové a Těšíkova zapříčinil pád několika stromů,“ uvedl po mluvčí Zdeněk Hošák.

V obci Střelice na Olomoucku ohrožuje některé domky vodní laguna, hasiči situaci kontrolují. „V Babicích místní obyvatelé pomocí těžké techniky vytvořili provizorní hráz. Odklonili tak příval vody a bahna z polí a včas zabránili rozlití do více domů v obci,“ dodal Hošák.

Kvůli bouřkám s přívalovým deštěm moravskoslezští hasiči vyjížděli hlavně k čerpání vody například ze sklepů. Také uvolňovali kanalizační odtoky. Za večer měli kvůli událostem souvisejícím s počasím 39 výjezdů.

Nejvíce zásahů měli na Ostravsku a Karvinsku, několik i na Novojičínsku. „Nešlo ale o nic vážného,“ řekl mluvčí moravskoslezských hasičů Lukáš Popp.

Vítr lámal stromy

Silný vítr doprovázený deštěm v Královéhradeckém kraji odpoledne lámal stromy. V areálu Fakultní nemocnice v Hradci Králové zlomil dva stromy, které poškodily zaparkovaná auta. Událost se obešla bez zranění.

Vítr s deštěm zasáhl Královéhradecký kraj kolem 15.00. Do podvečera měli hasiči v kraji asi 30 výjezdů, hlavně ke stromům popadaným na silnice. V Náchodě na parkovišti u obytného domu se po dešti vytvořila laguna, kterou hasič čerpali.

„Hrozilo, že se voda dostane do domu,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Po 19.00 se počasí uklidilo. Hasiči zasahovali zejména v oblastech Hradce Králové, Jaroměře, Dvora Králové nad Labem a Nového Města.

tkr, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme