Hodač zahajuje práce na auditu televize

Na forenzním auditu České televize začal pracovat generální ředitel České televize Jiří Hodač a jím jmenovaný finanční ředitel. Uvádí se to v Hodačově prohlášení. V prohlášení také Hodač vyzývá zaměstnance ČT, aby přestali přerušovat vysílání politizujícími výzvami a umožnili ukončení blokády televizních provozů. Výzvu stávkující nepřijali, jejího autora totiž nepovažují za legitimního.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Forenzní audit a právní audit smluv ČT z minulých let bude podle prohlášení vypracován, aby „česká veřejnost, koncesionáři ČT a k tomu ustanovené orgány Parlamentu ČR byli co nejdříve informováni o způsobu hospodaření v uplynulých letech, aby byly rozkryty finanční toky těch peněz, které na základě rozhodnutí Parlamentu ČR platí všichni občané“. Audit patří mezi jednu z podmínek od pondělí stávkujících zaměstnanců ČT.

Hodač se obrátil na všechny zaměstnance i externí pracovníky ČT, aby v „zájmu diváků a stability celé české společnosti“ ukončili přerušování programu veřejnoprávní televize politizujícími výzvami. „Vzhledem k tomu, že považujeme způsob volby generálního ředitele ČT Radou ČT za nelegitimní, nemůžeme s vámi jednat. Chcete-li prospět ČT, odstupte a vytvořte prostor pro jednání,“ odpověděl za stávkový výbor Nezávislého odborového svazu ČT Hodačovi redaktor Adam Komers.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme