Hodač zahajuje práce na auditu televize

Na forenzním auditu České televize začal pracovat generální ředitel České televize Jiří Hodač a jím jmenovaný finanční ředitel. Uvádí se to v Hodačově prohlášení. V prohlášení také Hodač vyzývá zaměstnance ČT, aby přestali přerušovat vysílání politizujícími výzvami a umožnili ukončení blokády televizních provozů. Výzvu stávkující nepřijali, jejího autora totiž nepovažují za legitimního.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Forenzní audit a právní audit smluv ČT z minulých let bude podle prohlášení vypracován, aby „česká veřejnost, koncesionáři ČT a k tomu ustanovené orgány Parlamentu ČR byli co nejdříve informováni o způsobu hospodaření v uplynulých letech, aby byly rozkryty finanční toky těch peněz, které na základě rozhodnutí Parlamentu ČR platí všichni občané“. Audit patří mezi jednu z podmínek od pondělí stávkujících zaměstnanců ČT.

Hodač se obrátil na všechny zaměstnance i externí pracovníky ČT, aby v „zájmu diváků a stability celé české společnosti“ ukončili přerušování programu veřejnoprávní televize politizujícími výzvami. „Vzhledem k tomu, že považujeme způsob volby generálního ředitele ČT Radou ČT za nelegitimní, nemůžeme s vámi jednat. Chcete-li prospět ČT, odstupte a vytvořte prostor pro jednání,“ odpověděl za stávkový výbor Nezávislého odborového svazu ČT Hodačovi redaktor Adam Komers.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme