Za tři roky v první desítce: výročí slaví iROZHLAS.cz v karanténě

Zpravodajský server iROZHLAS.cz vstupuje do čtvrtého roku své existence. A na zdejší poměry v nebývalé kondici: má za sebou dva měsíce s rekordní návštěvností, 35 dní karantény a dvaapadesátidenní nepřetržitou online reportáž.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Redakce iROZHLAS.cz | Foto: Khalil Baalbaki | Zdroj: iROZHLAS.cz

Jsou to tři roky, co Český rozhlas vyslal do internetového éteru červenou raketu se jménem iROZHLAS.cz. Inovativní, plnokrevný zpravodajský server se záhy stal respektovaným webovým projektem nabízejícím bezkonkurenční datovou žurnalistiku i investigativní kauzy.

A nyní, po šestatřiceti měsících, se prosadil i optikou návštěvnosti: v březnu navštívilo iROZHLAS.cz podle statistik Netmonitoru 3 163 109 reálných uživatelů a web se tak posunul mezi hlavní internetové hráče, tedy do desítky nejnavštěvovanějších zpravodajských serverů.

iROZHLAS.cz se zařadil do první zpravodajské desítky: v březnu ho navštívily rekordní tři miliony čtenářů

Číst článek

Jak je vidět ze statistik, čtenáři oceňovali především koronavirovou online reportáž, kterou neúnavně plníme už 52 dní, a to ve dne v noci (jak si online reportáž vložit jednoduše a zcela zdarma na své stránky, se dozvíte ZDE). A co víc: poslední měsíc v poněkud provizorních podmínkách – celá redakce pracuje v domácí karanténě neboli na takzvaném home office. Doufáme, že na výsledném tvaru to není znát.

Zákeřný vir tak mimo jiné úspěšně torpédoval i veškeré plány na výroční oslavy. Nezbývá než si tříleté výročí připomenout tím, proč iROZHLAS.cz vznikl – každý den dál nabízet nezávislé, nestranné a spolehlivé zpravodajství se značkou Český rozhlas.

Na závěr si neodpustíme rychlou inventuru uplynulých dvanácti měsíců:

  • Mobilní aplikace s logem iROZHLAS.cz má od loňského února 68 tisíc stažení.
  • v uplynulém roce jsme spustili pravidelný newsletter, který vám nejčerstvější zprávy doručí přímo do mailové schránky.
  • iROZHLAS.cz se stal domovským přístavem oceňovaného zpravodajského podcastu Vinohradská 12, který každý všední den připravuje tým pod vedením novinářky Lenky Kabrhelové.
  • Pod našimi křídly najdete i podcast Cookies o kyberbezpečnosti, který připravuje duo Jana Magdoňová a Jan Cibulka.
  • Loni v dubnu jsme odstartovali hlídač nehod, který každý den nabízí čerstvá data o haváriích na českých silnicích.
  • Rozvíjíme ale i méně viditelné rubriky, novou podobu dostal například servis o aktuálním počasí.

    Vývoj návštěvnosti serveru iROZHLAS.cz od dubna 2017 do března 2020 | Zdroj: iROZHLAS.cz

Pokud vám něco ve zpravodajství iROZHLASu chybí či přebývá, dejte nám vědět. Na vaše otázky odpoví šéfredaktor serveru Radek Kedroň a projektový manažer Jiří Špaček. 

rak, ace Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme