Z ČSSD do SPD. Poslanec Foldyna se stal členem Okamurova hnutí

Bývalý poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna se stal členem hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD), do jehož poslaneckého klubu vstoupil v dubnu. Na úterní tiskové konferenci před schůzí sněmovny to řekl předseda hnutí Tomio Okamura. Od sociálních demokratů Foldyna odešel na konci února. Za SPD také kandiduje v blížících se krajských volbách v Ústeckém kraji, je na třetím místě listiny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna

Poslanec ČSSD Jaroslav Foldyna | Foto: Michal Sváček/MAFRA | Zdroj: Profimedia

Foldyna dříve prohlásil, že ČSSD se politicky změnila od doby, kdy byl v 90. letech jejím předsedou současný prezident Miloš Zeman.

„Pan prezident vyprofiloval sociální demokracii jako stranu, která respektovala národní zájmy, a stranu, která sdružovala v sobě i myšlenku odpovědnosti k této zemi. To je velký rozdíl se sociální demokracií dneška. Sociální demokracie dneška usiluje o rozpuštění této země v Evropské unii, slovo národní zájem je něco, co zásadně nepoužívá,“ řekl v dubnu Foldyna.

Foldyna odchází po 30 letech ze sociální demokracie. Kritizoval odklon od původních hodnot

Číst článek

Proto se rozhodl spolupracovat s SPD, která vůči EU vystupuje kriticky a opakovaně vyzvala k odchodu Česka z unie.

Foldyna měl dlouhodobě spory s vedením ČSSD, kritický byl zejména k místopředsedovi strany a ministru zahraničí Tomáši Petříčkovi. Loni se Foldynu strana neúspěšně pokusila vyloučit.

Letos na konci února oznámil odchod z ČSSD, představitelé strany konstatovali, že názorově se se sociální demokracií rozešel už dřív.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme