Jihočeský hejtman dostavbu Temelína vítá, doufá ve splnění podmínek kraje

Ministerstvo životního prostředí vydalo souhlas s dostavbou jaderné eletrárny Temelín. Stanovilo ale 90 podmínek, které musí ČEZ při stavbě třetího a čtvrtého bloku elektrárny respektovat. Úřad například požaduje zajištění ochrany vody, půdy nebo vzduchu. Hejtman Jihočeského kraje Jiří Zimola z ČSSD rozhodnutí resortu vítá.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Zimola za ČSSD

Jiří Zimola za ČSSD | Foto: Khalil Baalbaki

Radiožurnálu řekl, že pokud stát dodrží také jimi stanovené podmínky, nemá s dostavbou Temelína problém.

„Připomínky jsme tam dávali i my jako Jihočeský kraj, dávaly je tam mnohé obce nejen z blízkého okolí Temelína, ale nejrůznější občanská sdružení. A pokud se s tím investor - stát, potažmo ČEZ - dokáže kvalifikovaně vypořádat, pak by zřejmě nic nemělo dostavbě Temelína bránit,“ uvedl.

Dostavbu jaderné elektrárny podporuje i koaliční TOP 09. Podle místopředsedy poslaneckého klubu strany Františka Laudáta je stanovisko velkou nadějí pro dokončení projektu a příležitostí pro české firmy.

Ministerstvo souhlasí s dostavbou Temelína, životní prostředí prý neohrozí

Číst článek

„Dnes je sice spíše moderní hlásit se k obnovitelným zdrojům, nicméně se zapomíná na to, že je potřeba stabilní bezpečná síť s garantovanými dodávkami. A vzhledem k tomu, že Němci se vydali jinou cestou, tak si myslím, že garantovaná dodávka elektrické energie bude mít cenu zlata,“ domnívá se.

Květa Moravcová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme