Česko 1:2 USA

Klaus pro Rádio Česko: Démonizovat mou osobou není spravedlivé

Prezident Václav Klaus dnes podepsal novelu trestního řádu, která znemožňuje zveřejňování informací z policejních odposlechů. Novela zpřísňuje sankce proti novinářům, kteří odposlechy telefonních hovorů zveřejní. V médiích Klaus za podpis předlohy sklidil vlnu kritiky, kterou - jak řekl v exkluzivním rozhovoru pro Rádio Česko - nepovažuje za oprávněnou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Václav Klaus při natáčení rozhovoru pro Rádio Česko | Foto: Hana Hikelová

"Já občas zavetuji některý zákon, respektive pošlu k novému hlasování zpátky, ale mimo jiné velmi pečlivě sleduji, jak dopadlo předchozí hlasování. Tady, pokud se nemýlím, bylo hlasování 129 k nule, čili to bych musel říct, že všichni poslanci se zbláznili a jenom já zrovna si vymýšlím něco jiného."

"Já myslím, že mám nárok o tom docela férově diskutovat. Démonizovat mou osobou, která v tom hraje v podstatě okrajovou roli, není spravedlivé," uvedl prezident republiky Václav Klaus ve vysílání Rádia Česko.

Podepsaná novela trestního řádu také až na výjimky zcela zakazuje zveřejňovat jména a jiné osobní údaje dětských a mladistvých obětí trestných činů.

Přehrát

00:00 / 00:00

Prezident Václav Klaus se rozhodl podepsat nový trestní řád, který znemožňuje zveřejňování policejních odposlechů. Exkluzivní rozhovor s hlavou státu připravila Naďa Bělovská.

Přečtěte si také:
Sněmovna trvá na zákazu zveřejňování odposlechů
Langer: Počet policejních odposlechů klesl v roce 2007 téměř o třetinu
Únik odposlechů z kauzy Kořistka byl znovu odložen
Vnitro chce pevné mantinely pro odposlechy
Odposlechy mají mít přísnější pravidla
Pospíšil nařídil kontrolu povolování odposlechů

Marián Vojtek, Naďa Bělovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme