Kořínková jako inspektorka ČD končí

Správní rada Českých drah rozhodla, že neprodlouží generální inspektorce Květoslavě Kořínkové manažerskou smlouvu na příští rok. Kořínková tak ke konci roku ukončí pracovní poměr v podniku. Oznámil to předseda správní rady Miroslav Kapoun. Podle něj je důvodů víc a výhrady byly jak ke generální inspektorce, tak ke generálnímu řediteli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedním z důvodů podle něj bylo i to, že Kořínková informovala o některých šetřeních inspekce předsedu vlády a nikoliv správní radu. Kořínková v minulosti upozornila premiéra na nepřijatelné působení jeho poradců na Českých drahách při zadávání veřejných zakázek pro stavby na železničních koridorech. Inspektorce bylo rovněž vytýkáno, že z deseti případů, které na Českých drahách vyšetřovala mezivládní komise pro akci čisté ruce, se k soudu nedostal jediný z nich.

Kořínková působila ve funkci generální inspektorky od září 1998. Do funkce nastoupila krátce poté, co se její manžel Antonín Peltrám stal ministrem dopravy a spojů. O novém generálním inspektorovi rozhodne výběrové řízení, které správní rada vypíše do konce letošního roku.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme