Kořínková jako inspektorka ČD končí

Správní rada Českých drah rozhodla, že neprodlouží generální inspektorce Květoslavě Kořínkové manažerskou smlouvu na příští rok. Kořínková tak ke konci roku ukončí pracovní poměr v podniku. Oznámil to předseda správní rady Miroslav Kapoun. Podle něj je důvodů víc a výhrady byly jak ke generální inspektorce, tak ke generálnímu řediteli.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jedním z důvodů podle něj bylo i to, že Kořínková informovala o některých šetřeních inspekce předsedu vlády a nikoliv správní radu. Kořínková v minulosti upozornila premiéra na nepřijatelné působení jeho poradců na Českých drahách při zadávání veřejných zakázek pro stavby na železničních koridorech. Inspektorce bylo rovněž vytýkáno, že z deseti případů, které na Českých drahách vyšetřovala mezivládní komise pro akci čisté ruce, se k soudu nedostal jediný z nich.

Kořínková působila ve funkci generální inspektorky od září 1998. Do funkce nastoupila krátce poté, co se její manžel Antonín Peltrám stal ministrem dopravy a spojů. O novém generálním inspektorovi rozhodne výběrové řízení, které správní rada vypíše do konce letošního roku.

Markéta Kaclová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme