Krejčíř zřejmě již devět let nebyl českým občanem

Je téměř jisté, že uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř už není českým občanem. Dnes to prohlásil ministr vnitra František Bublan s tím, že to vyplývá z dokumentů, které přivezli čeští policisté vyslaní na Seychelské ostrovy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radovan Krejčíř | Foto: Dan Krzywoň | Zdroj: ČTK

Krejčíř má seychelské občanství od roku 1996 a tím podle zákona ztratil občanství české. Ministr vnitra František Bublan podotýká, že jeho pobyt v Česku se tak stal nelegálním. "Pokud neměl vízum a neměl povolení k trvalému pobytu, tak zde pobýval nelegálně. Zneužíval dvou pasů, respektive nenahlásil, že se stal občanem Seychel," řekl Českému rozhlasu Bublan.

Zákon o nabývání a pozbývání státního občanství říká, že český občan pozbývá státního občanství České republiky okamžikem, kdy na vlastní žádost nabyl cizí státní občanství. Výjimkou jsou případy, kdy cizí státní občanství získal v souvislosti s uzavřením manželství nebo narozením.

Policie dnes zřejmě také narazila na další majetek Radovana Krejčíře, mířící za jeho majitelem. Prověřuje 13 krabic s oblečením a dalšími osobními věcmi, které zadržela na pražském ruzyňském letišti.

Pokud půjde skutečně o Krejčířův majetek, bude podle žalobce zajištěn. Výjimku tvoří pouze šatstvo a osobní věci, které podle zákona zajišťovat nelze.

Zásilka nebyla na Seychely adresována přímo Krejčířovi, ale na jiné nečeské jméno. Adresát i odesilatel zásilky na letišti však byli stejní jako v případě kamionu, který policie zajistila při celní deklaraci koncem srpna u Berouna.

Lucie Husárová 1, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme