Kühnl a Kasal neuspěli s termínem

Předsedům Unie svobody a KDU-ČSL Karlu Kühnlovi a Janu Kasalovi se nezdařilo přimět vedení ČSSD a ODS k tomu, aby se schůzka o krizi v České televizi uskutečnila už dnes, a ne až v úterý. Šéf ČSSD Miloš Zeman a předseda ODS Václav Klaus totiž jejich výzvu nepřijali a nepověřili účastí na jednání ani nikoho z místopředsedů. Potvrdili to jejich mluvčí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kasal a Kühnl k dřívější schůzce vyzvali proto, že generální ředitel ČT Jiří Hodač podle nich zahájil „personální čistky a stupňuje tak chaos ve vedení České televize“. Reagovali tak na rozhodnutí Hodače odvolat z funkcí čtyři vedoucí pracovníky. Hodač tím podle nich vyřadil z činnosti téměř celý výkonný management ČT a destabilizoval situaci v televizi.

Předsedové obou čtyřkoaličních stran soudí, že odklad jednání na 2. leden může řešení problému ČT ztížit. „Pokud by v ČT došlo před 2. lednem k eskalaci napětí, přebírají za to předsedové ČSSD a ODS svým dnešním rozhodnutím svůj díl odpovědnosti,“ sdělili Kasal a Kühnl. Znovu také vyzvali Hodače k odstoupení.

Iniciátor schůzky Klaus se schůzky nemohl zúčastnit už proto, že je v cizině. Řekl to jeho poradce Ladislav Jakl. Podle něho je Klaus navíc toho názoru, že není důvod pořádat kolem ČT „unáhlené politické manévry“.

I mluvčí vlády Libor Rouček už včera uvedl, že schůzku svolává Klaus, ne Kasal s Kühnlem, a proto se bude konatpodle plánu.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme