Manželé Rosnerovi dostali podmínku za týrání dětí

Soud dnes uznal manžele Rosnerovi ze Slavkova u Brna vinnými z týrání čtyř z patnácti svěřených dětí. Dvouletý trest vězení jim podmínečně odložil na zkušební dobu tří let. Zároveň nad nimi stanovil dohled.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Manželé Rosnerovi před soudem. | Zdroj: ČTK

Soud tak vyhověl státní zástupkyni Martině Klvačové, která podmínku žádala. Výše trestu jí ale přijde nízká. Proto nyní zvažuje, že se proti verdiktu odvolá. „Byl uložen velmi mírný výchovný trest,“ řekla k tomu.

Soud rozsudek opírá hlavně o výpovědi chlapců, kteří na situaci v rodině upozornili, a o videozáznam, který pořídili. Soudce zohlednil, že podle znaleckých posudků jde o osoby se sklonem k lhaní a přehánění.

Na druhé straně by prý ale nebyli schopni lživou konstrukci takto shodně opakovat. Jejich svědectví podle soudu dokreslily znalecké posudky a výpovědi dalších svědků. Jako zlomový pro poměry v rodině soudce označil rok 2007.

Do té doby se Rosnerovi patrně chovali jako řádní rodiče. Pak ale necitlivé a zlé jednání s dětmi začalo převažovat.

Při zvažování výše trestu soud zohlednil dosavadní bezúhonnost Rosnerových a také celkový pozitivní přínos jejich pěstounské péče. Dostali za to v roce 2005 i medaili od prezidenta Václava Klause.

Rosnerovi s rozsudkem nesouhlasí. Zda se odvolají, zatím neví. Manželům hrozil až osmiletý trest.

Zuzana Kopuletá, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme