Náměstek ministra vnitra, který přirovnal Romy k medúzám, odchází z ČSSD

Náměstek ministra průmyslu a mostecký zastupitel Karel Novotný, který přirovnal na facebooku Romy k medúzám, odchází z ČSSD. Už dříve se Novotný za svá slova omluvil a byl potrestán výtkou a odnětím čtvrtletních odměn.

Most Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Karel Novotný

Karel Novotný | Zdroj: ČTK

Náměstek serveru Aktuálně řekl, že odchází z ČSSD, ale do jiné strany nebude přestupovat. "Jsem ještě zastupitelem a radním v Mostě, ten mandát dokončím, ale poté už se nechci politicky angažovat. Budu se věnovat odborným záležitostem a tomu, co mě baví," uvedl pro server Aktuálně.cz. Zda jeho odchod ze strany souvisí se zmíněným rasistickým výrokem, říci podle serveru nechtěl.

'Cikáni jsou otravný a k ničemu,' napsal náměstek na facebooku. Nepřijatelné, ohradil se ministr průmyslu

Číst článek

Náměstek v komentáři k profilu skupiny Naštvané matky napsal, že "cikáni jsou jako medúzy - otravný a k ničemu". Ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček (ČSSD) Novotného počínání odsoudil. Novotný se poté za svá slova omluvil.

Novotný byl členem sociální demokracie od roku 1998, v letech 2010 - 2014 působil jako náměstek primátora Mostu. V únoru 2014 se stal náměstkem ministra průmyslu pro sekci podnikání a oblast ochrany spotřebitele. Na ústecké kandidátce ČSSD pro říjnové volby do Sněmovny figuroval na 13. místě.

Novotného se ČTK dosud nepodařilo zastihnout.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme