Městský soud v Brně se bude zabývat žádostí o podmínečné propuštění Davida Ratha

Městský soud v Brně bude projednávat žádost o podmínečné propuštění někdejšího středočeského hejtmana za ČSSD Davida Ratha 9. listopadu, na tento den nařídil veřejné zasedání. Vyplývá to z justiční databáze. Rath si odpykává sedmiletý trest za korupci, za sebou má polovinu trestu.

Brno Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath u Nejvyššího soudu v Brně

David Rath u Nejvyššího soudu v Brně | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Návrhem se bude zabývat brněnský soud, neboť někdejší výrazný politik ČSSD je ve věznici v Brně-Bohunicích. Mluvčí soudu Petra Hovorková už dříve uvedla, že žádost k soudu dorazila 11. října. Podle zjištění serveru Aktuálně.cz žádost nepodal Rathův advokát, ale organizace Svaz pacientů České republiky, která má podle serveru blízko k ČSSD.

Exhejtman Rath má za sebou polovinu trestu. Soud požádal o podmínečné propuštění

Číst článek

Rozsudek v takzvané první větvi korupční kauzy kolem Ratha letos potvrdil Nejvyšší soud, když odmítl všechna dovolání. Rath si v první větvi kauzy vyslechl sedmiletý trest vězení a dostal také desetimilionový peněžitý trest a zákaz činnosti za zjednání výhody při zadání veřejné zakázky a poškození finančních zájmů EU. Vrchní soud uznal vinu v případech ovlivňování tendrů na rekonstrukci zámku Buštěhrad na Kladensku a budovy gymnázia v Hostivici. Ratha i další ale odvolací senát zprostil obžaloby z manipulací s výběrovými řízeními na vybavení středočeských nemocnic.

Ve druhé větvi kauzy prodloužil Krajský soud v Praze Rathovi nepravomocně trest ještě o rok. Trestné činnosti kolem zdravotnických zakázek v kraji se podle senátu dopustilo i dalších osm obžalovaných lidí a devět firem, včetně stavební firmy Metrostav. Druhou větví se teprve bude zabývat odvolací vrchní soud.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme