Meteorologové i psychologové varují před zrádným počasím

Meteorologové varují: Odpoledne čekejte v některých oblastech Česka krupobití, přívalové deště a silný vítr. Prudký pokles teplot navíc zvyšuje únavu a zhoršuje náladu, tvrdí psychologové. Pokud se splní předpovědi meteorologů a dosavadní vysoké teploty prudce poklesnou, mohou se lidé cítit víc zesláblí. Lékaři proto doporučují všem kardiakům, astmatikům a epileptikům, aby raději omezili své aktivity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řekl nám to Jan Pavlík z Českého hydrometeorologického ústavu. "Studená fronta postupující od západu začne přecházet v poledních hodinách přes naše území a do večera dorazí až na východní Moravu a Slezsko. Bude doprovázena četnými bouřkami a předpokládáme, že se ojediněle vyskytne i krupobití a přívalové deště. Vítr dosáhne místy rychlosti vichřice."

Prudký pokles teplot zvyšuje únavu a zhoršuje náladu, tvrdí psychologové. Pokud se splní předpovědi meteorologů a dosavadní vysoké teploty prudce poklesnou, mohou se lidé cítit víc zesláblí. Lékaři doporučují všem kardiakům, astmatikům a epileptikům, aby raději omezili své aktivity. Jak říká psychiatr Jan Cimický, lidé, kteří mají přiměřenou adaptační schopnost, mohou očekávat, že za den za dva budou zase v pořádku. U výrazně oslabených jedinců ale může změna zhoršit jejich tělesný nebo psychický stav.

Markéta Kaclová, Zuzana Bančanská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme