Meteorologové i psychologové varují před zrádným počasím

Meteorologové varují: Odpoledne čekejte v některých oblastech Česka krupobití, přívalové deště a silný vítr. Prudký pokles teplot navíc zvyšuje únavu a zhoršuje náladu, tvrdí psychologové. Pokud se splní předpovědi meteorologů a dosavadní vysoké teploty prudce poklesnou, mohou se lidé cítit víc zesláblí. Lékaři proto doporučují všem kardiakům, astmatikům a epileptikům, aby raději omezili své aktivity.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řekl nám to Jan Pavlík z Českého hydrometeorologického ústavu. "Studená fronta postupující od západu začne přecházet v poledních hodinách přes naše území a do večera dorazí až na východní Moravu a Slezsko. Bude doprovázena četnými bouřkami a předpokládáme, že se ojediněle vyskytne i krupobití a přívalové deště. Vítr dosáhne místy rychlosti vichřice."

Prudký pokles teplot zvyšuje únavu a zhoršuje náladu, tvrdí psychologové. Pokud se splní předpovědi meteorologů a dosavadní vysoké teploty prudce poklesnou, mohou se lidé cítit víc zesláblí. Lékaři doporučují všem kardiakům, astmatikům a epileptikům, aby raději omezili své aktivity. Jak říká psychiatr Jan Cimický, lidé, kteří mají přiměřenou adaptační schopnost, mohou očekávat, že za den za dva budou zase v pořádku. U výrazně oslabených jedinců ale může změna zhoršit jejich tělesný nebo psychický stav.

Markéta Kaclová, Zuzana Bančanská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme