Ministr Dostál leží v nemocnici, jeho stav je vážný

Ministr kultury Pavel Dostál byl hospitalizován v brněnském Masarykově onkologickém ústavu. Jeho zdravotní stav je vážný, uvedla ČTK s odkazem na důvěryhodná zdroj. U lůžka je s ministrem také jeho rodina.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Dostál | Foto: Archiv ČRo

Ministr Dostál se dnes kvůli hospitalizaci oproti původním plánům nezúčastnil zasedání vlády, kde se schvaloval stěžejní zákon o veřejné podpoře kultury.

Dostál se v Masarykově onkologickém ústavu léčí od konce loňského roku, kdy u něj lékaři zjistili nádorové onemocnění slinivky břišní a metastáze v játrech.

Podle mluvčí ministerstva kultury Kateřiny Besserové pobývá Dostál v okruhu své rodiny v nemocnici již delší čas. Ministrova neúčast na jednání vlády tak byla podle ní plánovaná.

Naposledy se Dostál sešel se svými stranickými kolegy a politickou reprezentací koncem června při jednání sněmovny. Obhajoval tehdy novely zákona o církvích a náboženských společnostech.

S poslanci se poté rozloučil a popřál jim pěkné prázdniny. "A kdybychom se nepotkali po dovolené, přeji vám všem volební úspěch," řekl tehdy poslancům.

Loni na podzim pražští lékaři dvaašedesátiletému Dostálovi odstranili nádor ze slinivky břišní, později ministr uvedl, že nemoc zasáhla i játra. Koncem loňského roku zahájil Dostál léčbu v brněnské nemocnici, kde absolvoval série chemoterapií a menší chirurgický zákrok.

Zvažovala se i další operace. Nejdříve na léčebné procedury ministr dojížděl jednou týdně, v poslední době byl ale v nemocnici již několikrát hospitalizován. O svém zdravotním stavu ministr nerad hovoří, často o něm žertuje. Před časem Dostál uvedl, že kvůli léčení rakoviny zvažuje odchod z politiky.

Dostál se ve vrcholné politice pohybuje od začátku 90. let, v současnosti je služebně nejstarším členem kabinetu Jiřího Paroubka. Ministrem kultury je od roku 1998, působil i ve vládách Miloše Zemana, Vladimíra Špidly a Stanislava Grosse.

Lenka Rákosová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme