Ministr Rath rozhodne o odvolání šéfa brněnské fakultní nemocnice

Ředitel Fakultní nemocnice Brno Jan Burian se dnes dozví, jestli zůstane dál ve své funkci. O jeho případném odvolání chce rozhodnout ministr zdravotnictví David Rath. Nelíbí se mu, že přednosta hemato-onkologické kliniky brněnské nemocnice Jiří Vorlíček řekl, že někteří pacienti s rakovinou z úsporných důvodů nedostávají potřebné léky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

David Rath | Foto: Marián Vojtek

Předseda České onkologické společnosti Jiří Vorlíček, který je šéfem kliniky v Burianově nemocnici, informoval veřejnost, že kvůli letošním ministerským úhradovým a lékovým vyhláškám nedostalo moderní léky několik set pacientů.

Ředitel Fakultní nemocnice Brno Jan Burian ale už dříve odmítl nést odpovědnost za varování České onkologické společnosti. Uvést její vyjádření na pravou míru a uklidnit veřejnost mu nařídil ministr zdravotnictví David Rath a hrozil mu odvoláním. "Nejsem členem České onkologické společnosti a nemám právo zasahovat do jejich jednání," zdůraznil Burian.

Podle Buriana se všem pacientům ve Fakultní nemocnici Brno dostalo takové péče, jakou si vyžadoval jejich zdravotní stav: "Já jsem rád, že mohu konstatovat, že pro některé problémy spojené s vystoupením onkologů se našla konkrétní věcná řešení a že to bude ku prospěchu pacientů."

Ministr zdravotnictví včera popřel informaci, že ředitele Fakultní nemocnice Brno Jana Buriana už odvolal. Ten měl v úterý dopoledne z telefonátu sekretářky vyrozumět, že se ruší dohodnutá schůzka mezi ním a ministrem, a že je odvolán ze své funkce. Podle Davida Ratha to ale tak nebylo.

Milan Kopp, Lenka Šumová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme